zdroj: internet


Fotograf vydává unikátní audiokomiks s nadpřirozeným příběhem z ulice

Pop-artový fotograf Dereck Hard vydává ojedinělou fotografickou knihu. Není to kniha v tradičním slova smyslu, jde o audiovizuální fotografický komiks. Příběh vychází z Hardovy povídky Photoman, love story s prvky mystična a nadpřirozena.

user-avatar

Tomáš Chalupa

4. 12. 2014 | 16:03

Příběh Photoman vypráví o mladém fotografovi, který skončí díky nešťastným okolnostem bez střechy nad hlavou. V baru se zastane postaršího pána, ztvárněného Tomášem Hanákem, kterého chce napadnout skupina výrostků. Ti ovšem hrdinu zmlátí a okradou o batoh s většinou osobních věcí, včetně jeho fotoaparátu. Vzápětí na nemilou situaci zapomene, jelikož potká sympatickou dívku, a jak už to tak bývá, oba se do sebe zamilují. Když z baru odchází onen pán, kterému hlavní hrdina pomohl, dostane od něj starý kinofilmový fotoaparát. V tu chvíli ještě netuší, že jde o kouzelný foťák, který dokáže magické věci. Stejně tak ale netuší, že se s agresivními výrostky ještě potká, a že to bude setkání více než nepříjemné…

Tomáš Hanák to schytal, tedy jen v komiksovém příběhu

Celý příběh, jehož pointu pochopitelně neprozradíme, je ztvárněn na 150 komiksových polích, které jsou tvořeny nikoliv komiksovou kresbou, ale fotografiemi. Díky technice barevné destaruace se dílo blíží klasickým americkým komiksům. V podstatě jde o statický film, kde si čtenář prohlíží jednotlivá políčka filmu. Ale samozřejmě nechybí pro komiks nezbytná citoslovce v bublinách, jako smack, bang, vrooom.

Rapper James Cole

Knihu doprovází také speciální soundtrack v podobě audiopřílohy. Hudební soundtrack má na svědomí přední urban music producent Dryman, který je autorem i ústředního tracku. O zpěv ústřední písně se postaral skvělý soulový a R´n´B zpěvák Martin Svátek, kterého doplní nejtalentovanější český rapper James Cole. Soundtrack lze stáhnout přímo z webu knihy nebo pomocí speciální aplikace na chytrý telefon.  

Dvě hlavní postavy příběhu

Umělecký počin, který je díky své formě ojedinělý i ve světovém měřítku, vychází v limitované edici 888 kusů, do prodeje jich navíc jde pouhých pět stovek. Zbytek putuje k dětem do dětských domovů, dětských nemocnic a diagnostických center po celé České republice. Kniha vychází už tuto sobotu 6.12. a její křest proběhne ten samý den v klubu Zephyr na Starém městě. Není bez zajímavosti, že právě v tomto klubu se odehrává část knihy. Kmotry podařeného díla jsou Tomáš Hanák, James Cole a Marie Retková. Více informací o celém projektu naleznete zde:  www.photoman-komiks.cz a http://dereckhard.com/

Dereck Hard a Tomáš Hanák

 

témata

Komentáře ( )

user-avatar

Tomáš Chalupa

4. 12. 2014 | 16:03

Zavří­t reklamu