válkaČeskoslovenskoobjevy

Fotograf objevil na své zahradě myší rodinku a postavil pro ni miniaturní vesničku

Fotograf objevil na své zahradě myší rodinku a postavil pro ni miniaturní vesničku
Zdroj: boredpanda.com
+ 22 fotek+ 23 fotek

Britský fotograf Simon Dell je laskavým hostitelem. Když na své zahradě narazil na myš domácí, místo kladení pastí jí začal budovat příbytek. Domečků přibývalo, jak se myší rodinka rozrůstala, a z obávaného domácího škůdce se díky pitoreskním Dellovým snímkům stala na internetu celebrita, rozněžňující nejedno citlivé srdce svou roztomilostí.

Yvonne Pokorná 7. června 2019

Vše začalo jednoho dne, kdy fotograf divočiny Simon Dell fotil na své zahradě ptáky. Náhle zpozoroval, že se cosi hýbe na trávníku. Zaměřil tím směrem svůj objektiv a s překvapením ve svém hledáčku spatřil malou myšku domácí, jak před ním stojí na zadních. V roztomilém zvířeti okamžitě rozpoznal hvězdný potenciál a hned běžel domů pro nějaké oříšky. Pak už jen seděl a čekal, než se myška vrátí, což trvalo jen pár minut.

“V tu chvíli mě napadlo, že bych jí poskytl přístřeší, kde by byla v bezpečí a měla krmivo,” sdělil Dell serveru Bored Panda. Malou truhlici obložil dřevěnými kuláči a vše vystlal vrstvami mechu a slámy.

Pár dní na to se v příbytku objevila další myš. A jak přicházely další myši, Dell přistavoval další domečky, a vesnička z kulatiny se utěšeně rozrůstala, zkrášlená o různé rekvizity a dekorace z květin a plodů. “Chtěl jsem vytvořit kvůli fotkám hezky vypadající prostředí,” vysvětlil Dell. Myšky mu jeho stavební úsilí i pravidelný přísun laskomin oplácely tím, že mu na pozadí tohoto pitoreskního koloritu “ochotně pózovaly”, takže vznikly půvabné záběry, které důvěrně přiblížily tohoto odevšad vyháněného a vesměs nenáviděného živočicha a vrhly na něj poněkud jiný pohled. “Roztomilé“ bylo nejčastěji slovo v komentářích na sociálních sítích.

“Nevadí mi žít společně s tak roztomilými a velmi fotogenickými tvorečky,” tvrdí Dell. Na přítomnost živočichů ve své zahradě je zvyklý. Kromě nejrůznějšího ptactva jeho zahradu hojně navštěvují ježci a veverky, také myš lesní a v noci dokonce i liška. Jedním z nejcennějších fotografických úlovků Simona Della byla volavka popelavá. Ovšem největší popularitu mu coby fotografovi zajistila obyčejná myš domácí. Podívejte se na fotografie v galerii, možná i vaše srdce si tento malý hlodavec získá.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu