Angelo byl své ženě oporou až do její předčasné smrti.

Angelo byl své ženě oporou až do její předčasné smrti. | zdroj: Angelo Merendino


Fotograf dokumentoval boj své ženy s rakovinou až do úplného konce

TÉMATA: Angelo Merendino | rakovina prsu | fotograf | chemoterapie

user-avatar

Crazy Eyes

3. 02. 2018 | 13:45

V dobrém i zlém, v nemoci i ve zdraví… To si před oltářem slíbili fotograf Angelo Merendino a jeho žena Jennifer a slib také dodrželi, ačkoliv to zlé přišlo dřív, než čekali. Jen půl roku po svatbě byla Jennifer diagnostikována rakovina prsu, které i přes vytrvalý boj nakonec podlehla. Manžel ji po celou dobu stál věrně po boku a její zápas dokumentoval. Sérii fotografií nazval příznačně: Bitva, kterou jsme si nevybrali.

Byl jsem se svou ženou v každé situaci, na každé chemoterapii, pobytu v nemocnici. Prožíval jsem s ní momenty štěstí, smutku, frustrace a zmatku,“ svěřil se Angelo na svém blogu. Jeho novomanželka si nebezpečí ze začátku nepřipouštěla „Zpočátku jsem nebyla nervózní, chodila jsem na pravidelné prohlídky a už se párkrát předtím stalo, že se něco zdálo v nepořádku. Vždycky to byl ale planý poplach. Tentokrát ne,“ popisovala Jennifer.

Oba věřili, že společně všechno překonají a zákeřnou rakovinu pokoří. Je totiž statisticky dokázáno, že ženy, které mají oporu ve svém partnerovi, se s nemocí lépe vyrovnávají a hlavně – svůj boj nevzdávají. Také Jennifer se během své strastiplné cesty vždycky mohla spolehnout na podporu svého milujícího muže. Až do úplného konce.

Nebyl ale sám, kdo jí dodával sílu. „Pomáhaly mi i skupiny lidí, kteří procházeli tím podobným co já. Chtěla bych, aby můj příběh pomohl všem, kteří se snaží vypořádat s těžkým osudem, předala Jen své poselství.

Z velmi emotivních fotografií, které obletěly celý svět, je cítit všechno, co Jen prožívala. A především z nich čiší láska muže, který stál za objektivem. „To, co Jen na mém focení milovala nejvíc, bylo, když jsem natáhl ruku a fotil nás dva společně. Od doby, kdy umřela, jsem si ty fotky prohlédl nesčetněkrát. Stále nemohu uvěřit, že už tu není se mnou."

Podívejte se v galerii na fotky, které nepotřebují komentář.

user-avatar

Crazy Eyes

3. 02. 2018 | 13:45

Zavří­t reklamu