Stačí málo a stojí před vámi jiný člověk.

Stačí málo a stojí před vámi jiný člověk. | zdroj: sobadsogood.com


Fotograf cestuje po světě a cizince prosí, aby se usmáli. Tohle je výsledek

TÉMATA: fotografie | lidé

user-avatar

Simona Knotková

13. 08. 2016 | 09:30

Fotograf Jay Weinstein jezdí po světě a po focených objektech svých snímků chce jediné, aby se usmály. Podívejte se, co tato magická formulka dokáže vyčarovat.

Všechno to začalo v prosinci roku 2013, když byl Weinstein v indickém Bikaneru. Na ulici potkal muže, kterého si chtěl vyfotit. Protože na něho ale působil až hrozivým dojmem, vzdal to. Muž si ho však povšiml a sám ho požádal o snímek.

"'Usmějte se,' zavolal jsem na něho. A on se celý proměnil. Jeho úsměv vyzařoval vřelost, z jeho očí jiskřil humor, který jsem předtím neviděl. I jeho postoj se obměkčil. V tu chvíli jsme už věděl, jaký bude můj další projekt," píše fotograf na svém Facebooku.

Od té doby zachytil podobnou proměnu u mnoha lidí napříč Indií, Nepálem či Austrálií a stále nekončí. Ostatním chce ukázat, jakou má úsměv sílu a jak moc dokáže ovlivnit naše vyzařování.

"Když si prohlížím fotografie, vidím, jak jsme ve skutečnosti všichni stejní. Úsměv je něco, co máme všichni – bez ohledu na jazyk, náboženství, zemi, věk či pohlaví – společného."

Celou jeho práci si můžete prohlénout na facebookových stránkách So I asked them to smile.

user-avatar

Simona Knotková

13. 08. 2016 | 09:30

Zavří­t reklamu