Fotoateliér přímo na ulici v New Yorku

Fotoateliér přímo na ulici v New Yorku | zdroj: www.ignant.de


Fotograf bojuje unikátním způsobem s vysokými nájmy v New Yorku: staví studia přímo na ulici

TÉMATA: extra nápady | fotografování | new york

user-avatar

Ivanhoe

7. 05. 2015 | 09:45

Jen málokterý fotograf si může dovolit v New Yorku pronajmout ateliér kvůli neuvěřitelně vysokým tamním nájmům, na kterých by jeden prodělal i kalhoty. Justin Bettman se proto rozhodl, že si zařídí levné studio na ulici.

„Ateliérovou scénu vlastně tvoří zeď na pozadí a podlaha, no a tím může být zeď nějaké budovy a chodník,“ vysvětlil, jak přišel na nápad učinit ulici pozadím pro své náladové žánrové fotky. Zbývalo už jen pouliční studio vybavit příslušným nábytkem a rekvizitami. To, jak se vzápětí ukázalo, nebyl žádný problém. Když totiž Bettman hledal v New Yorku vhodná místa k focení, všiml si na ulicích spousty pohozeného nábytku. Většina Američanů se totiž při stěhování do jiného místa bydliště svého nábytku zbavuje, a to tím, že jej jednoduše nechá ležet na obrubníku. Jak Bettman podotkl, nejlepšími dny pro hledání rekvizit jsou první a patnáctý den v měsíci, kdy se ve městě sváží odpad. O tom, že je z čeho vybírat, svědčí výsledné scény, se kterými fotografovi vypomohl designér Cgozda Eker. Připomínají pokoje jak vystřižené z 50. let. Modelky a modelové z řad dobrovolníků se do nich jen hrnuli, stejně jako se v nich s nadšením fotili i náhodní kolemjdoucí.

Jak Bettman poukazuje, výhodou pouličního ateliéru je nejen jeho levný provoz a nízké pořizovací náklady, ale i mobilita a variabilita. Jediným nepřítelem tu snad může být nepříznivé počasí, jenže i jemu fotograf dokáže čelit. Krom toho si umělec dělá reklamu přímo na ulici. A k tomu všemu demonstruje, jak se dá chytře bojovat s vysokými nájmy komerčních prostor.  

user-avatar

Ivanhoe

7. 05. 2015 | 09:45

Zavří­t reklamu