válkaČeskoslovenskoobjevy

Foto, které se ochráncům zvířat líbit nebude: Agatha Christie s podivným vynálezem pro neposedné psy

Foto, které se ochráncům zvířat líbit nebude: Agatha Christie s podivným vynálezem pro neposedné psy
Zdroj: koláž archiv

Archivní fotografie zobrazuje spisovatelku Agathu Christie s podivným zařízením na psy. Údajně praktické zařízení vynalezla Američanka.

Simona Knotkova 2. ledna 2021

Vynález si v roce 1908 nechala patentovat Američanka Mary Delaney. Žena, o jejímž životě toho moc nevíme, k posuvnému vodítku na psy řekla: „Obvykle je žádoucí, aby měl pes při běhání určitou volnost, ale obtížně se zabraňuje tomu, aby zvíře neběhalo na špatné straně sloupů veřejného osvětlení nebo aby se nepletlo pod nohy chodcům. Majitele to obtěžuje, protože kvůli tomu musí neustále upravovat délku vodítka v ruce, které mu často upadne, a pes uteče. Úkolem vynálezu je odstranit a překonat všechny tyto obtíže a mrzutosti způsobené obvyklým vodítkem a zabránit tomu, aby se vodítko kvůli pobíhání psa zamotalo.“

Thumbnail # Záhadné zmizení Agathy Christie: tisíce policistů po ní pátraly. Co se jí přihodilo?
Mohlo by Vás zajímat:

Záhadné zmizení Agathy Christie: tisíce policistů po ní pátraly. Co se jí přihodilo?

Vynález se na běžném trhu neuchytil, ale ještě ve 40. letech minulého staletí jste na něj mohli občas narazit. Třeba na dvorku Agathy Christie. Zda ho legendární spisovatelka používala pravidelně, nevíme, ale jak se můžete přesvědčit na archivní fotografii, praktický zrovna moc nebyl. Ochránci zvířat asi také nebudou nadšení.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu