Marťanský domek na snímku z vozítka Spirit

Marťanský domek na snímku z vozítka Spirit | zdroj: dailymail.co.uk


Snímky z vozítka Spirit ukazují marťanský domek, tvrdí ufologové

TÉMATA: záhady | ufo | mars

user-avatar

Tomáš Chalupa

4. 07. 2016 | 14:00

Už velmi početnou sbírku marťanských staveb rozšiřuje chatka s dveřmi. Odhalili ji ufologové na snímcích z vozítka Spirit, které zkoumá povrch rudé planety. Dveře jsou vysoké pouhých 15 centimetrů.

S nálezem chatky přišel YouTube kanál Luxor2012UFO, který jej označil jako neznámou strukturu nebo budovu na Marsu. Další interpretace pak přidali jiní ufologové. Domek má jasně viditelný vchod, takže nemá být sporu o tom, že jde o obyvatelnou stavbu. Své k tomu řekl i největší ufologický guru Scott C. Waring, podle kterého je domek skutečný a je doslova perfektní.

"Je to nejlepší věc, kterou jsem tenhle týden viděl. Je to stoprocentní důkaz, že na Marsu žily inteligentní bytosti," dodává. Všímá si i detailu, který ostatním unikl. "Na pravé straně od dveří je řezba. Asi to bylo jméno rodiny, které dům patřil," spekuluje Waring.

Vždycky samozřejmě existuje možnost, že domek je ve skutečnosti jen kámen. Přiznejme si ale, že teorie o domku je minimálně velmi půvabná. Ostatně, co můžeme vědět? Třeba si Marťané skutečně stavěli hezké příbytky, podobné těm našim.

témata

user-avatar

Tomáš Chalupa

4. 07. 2016 | 14:00

Zavří­t reklamu