Mládě klokana v objetí s plyšovým medvídkem rozněžnilo svět.

Mládě klokana v objetí s plyšovým medvídkem rozněžnilo svět. | zdroj: boredpanda.com


Fotky, které dojaly svět: Osiřelý klokánek se mazlí s plyšovým medvídkem

TÉMATA: zvířata | klokani | austrálie

user-avatar

Markéta Oderská

9. 08. 2015 | 11:00

Nejen lidé, ale i zvířata touží po blízkosti a přátelství. Osiřelé, opuštěné mládě klokana se vyrovnávalo se svojí osamělostí nečekaným způsobem – objímáním a mazlením s plyšovým medvídkem.

Klokánek Doodlebug vážil jen šest kilo, když ho našli zbědovaného na kraji silnice v Graftonu v Novém Jižním Walesu na jihovýchodě Austrálie. Ujala se ho pečovatelka Gillian Abbotová, která si vyplňuje svůj volný čas v důchodu tím, že se stará o opuštěná a zraněná zvířata. Aby se sirotci necítili osamělí, dává jim do výběhu plyšová zvířátka, a tato metoda se zjevně osvědčuje. „Zdá se, že na hračky reagují velmi podobně jako batolata. Zacházejí s nimi jako se svými společníky,“ uvedl syn Abbotové Peter Whish-Wilson, jemuž Gillian nedávno poslala fotky, na kterých se klokan Doodlebug objímá s plyšáčkem.

Klokan našel v plyšovém medvídku náhradu za matku. Doodlebug má svého plyšového kamaráda evidentně rád. „Leží vedle něho, hraje si s ním a mazlí,“  prozradil Whish-Wilson. Hračka tak dokázala mláděti vyplnit prázdno po jeho matce, která ho oputila brzy po narození. Za jakých okolností k tomu došlo, ale není známo. „Možná vypadl klokanici z vaku, nebo mu máma umřela," přemítá Whish-Wilson. "Bylo mu jen pár měsíců, když se dostal do rukou mé matky,“ přiblížil Whish-Wilson. Klokánek tehdy byl ve špatném zdravotním stavu, ale během několika měsíců se zotavil a nyní už čile hopsá kolem lesa. „Příležitostně se vrací kvůli jídlu a také, aby se pomazlil, jak ukazují fotografie,“ dodává.

Klokánek v době, kdy ho našli opuštěného a zesláblého u silnice.

Když snímky Whish-Wilson fotky nedávno zveřejnil na sociálních sítích, staly se doslova globální senzací. Takovou odezvu on ani jeho matka nečekali. „Myslel jsem si, že se budou sdílet jenom v Austrálii, ale byl jsem šokován, že se snímky dostaly až do Brazílie nebo do Ruska. Dokonce jsem je viděl v živém vysílání amerických ranních show,“ neskrýval své překvapení Whish-Wilson.  

user-avatar

Markéta Oderská

9. 08. 2015 | 11:00

Zavří­t reklamu