UFO nad stadionem na skice Silvia Neriho

UFO nad stadionem na skice Silvia Neriho | zdroj: internet


Fotbalový zápas v Itálii přerušilo UFO nebo pavouci

TÉMATA: ufo

user-avatar

Tomáš Chalupa

7. 01. 2015 | 22:12

Byl by to normální ligový zápas mezi Fiorentinou a Pistorese. Psal se 24. říjen 1954 a na stadionu Artemi Franchi ve Florencii tisíce fanoušků sledovaly zápas. Najednou všichni přestali hrát a jejich oči se zvedly k nebi.

Hra byla přerušena, protože ji nikdo nesledoval a také nikdo nehrál. „Pamatuji si to celé o A do Z. Na nebi se velmi pomalu pohybovalo cosi jako vejce. Skutečně velmi pomalu. Najednou se ten objekt začal třpytit. Všichni byli naprosto ohromeni, nikdo nic takového ještě neviděl,“ vzpomíná jeden z hráčů Fiorentiny Ardico Magnini.

V oficiálním zápisu z utkání rozhodčí napsal, že hra musela být přerušena, protože všichni sledovali „cosi“ na nebi.  Další z účastníků, fanoušek Fiorentiny Gigi Boni na ten zápas také vzpomíná, ovšem jeho popis se liší. „Byl to dva objekty. Vypadaly jako kubánské doutníky. Napřed se pohybovaly velmi rychle, pak se z ničeho nic zastavily. Trvalo to několik minut. Neumím si to vysvětlit jinak, než že to byli mimozemšťané. Jiné vysvětlení prostě nemám.“

Také další z hráčů, Ramolo Tuci, si na tento zápas velmi dobře pamatuje. „V té době, což byla padesátá léta, každý mluvil o mimozemšťanech, UFO a podobných věcech. Najednou jsme to sami zažili, létali přímo nad námi.“

Z letících objektů se oddělovaly podivné tenké části, podobné vlasům nebo nitím. Byly bílé nebo stříbrné. Některé domy ve Florencii měly střechy pokryté touto podivnou substancí. Novinář Giorgio Batini z listu La Nazione se rozhodl, že přijde na to, co je substance zač. Podařilo se mu odebrat několik vzorků a předat je k analýze profesoru Giovanimu Cannerimu. Podle výsledků hmota obsahovala bór, křemík, hořčík a vápník. Nebyla radioaktivní a v průběhu analýzy byla bohužel zničena.

Právě tajemná substance ukázala na něco zcela jiného, než je UFO. Podle všeho mohlo jít o obří shluky pavučin, které unášel vítr. Některé druhy pavouků spřádají kolektivně obří sítě, které jim slouží jako plachty a umožňují jim migrovat na velké vzdálenosti. Jenže pavoučí sítě obsahují i jiné prvky, než které ukázala analýza, především vodík a dusík.  Přesto se zdá, že právě pavoučí sítě byly tím, co přerušilo onen fotbalový zápas.   

témata

user-avatar

Tomáš Chalupa

7. 01. 2015 | 22:12

Zavří­t reklamu