válkaČeskoslovenskoobjevy

VIDEO: Vyhlídková bublina na trupu letadla umožní pasažérům vidět svět z ohromné výšky

Společnost Windspeed Technologies si nechala patentovat vynález, který by mohl obohatit leteckou dopravu o nové zážitky. Prosklená bublina na trupu letadla by dvojici pasažérů umožnila podívat se na svět z nevídané výšky.

Tomáš Chalupa 11. února 2016

Představte si, že sedíte v prosklené bublině umístěné na trupu letadla a z výšky šesti kilometrů se rozhlížíte. Přesně tuhle možnost chtějí nabídnout svým patentem inženýři ze společnosti Windspeed Technologies. Vychytávka, kterou vynalezli, dostala název SkyDeck. Zatím existuje jen jako koncept, ale tvůrci by ji rádi nabídli aerolinkám k realizaci.

Na projektu tým pracoval dva roky. Jak jeho členové sami přiznávají, aby se návrh uplatnil, museli by jej začít instalovat do nových letadel sami výrobci, tedy firmy Boeing a Airbus. Zatím se však jedná spíše s majiteli soukromých tryskáčů, protože přeměnit výrobu velkých dopravních letadel na tento model bude trvat dlouhou dobu. Tedy pokud se vůbec najde zájemce. V plánu jsou varianty pro jednoho nebo dva pasažéry. Jestli se projekt uplatní a dočká konkrétní realizace, je zatím nejisté, každopádně nápad je to skvělý.

Další články

Zavří­t reklamu