válkaČeskoslovenskoobjevy

Finský kulturista si prý vypěstoval svaly i na hlavě, vypadá jako komiksová postava

Jari „Bull“ Mentula je dobře známý finský kulturista, který se díky usilovnému tréninku všech svalů proměnil doslova v dvojníka komiksové postavy Thing z Fantastické čtyřky.

Tomáš Chalupa 15. prosince 2014

V kulturistických kruzích je Mentula pojem. Vždyť se v tomto sportu pohybuje patnáct let a za tu dobu vyhrál například třikrát Evropský šampionát v bench pressu. U široké veřejnosti ho však proslavil až snímek, který ho zachytil při tréninku a jenž se objevil na sociálních sítích s komentářem: „Tomuhle chlápkovi praskne mozek, ne?“ Při pohledu na naběhlou a vrásčitou hlavu si opravdu člověk říká, kde končí hranice kulturistiky?

Mentula cvičí

Mentula cvičí

Mentula si užil svou spršku kritiky, když se začaly objevovat nejrůznější koláže porovnávající ho s postavou Thing. Množily se i sarkastické nebo rovnou urážlivé komentáře, že to s posilováním trochu přehání. Jenže za bizarní vzhled nemůže ani tak posilovna, byť nějaký vliv asi mít bude, ale spíše zvýšená cévnatost hlavy. Objevily se dokonce spekulace, že by mohlo jít o nevyléčitelnou nemoc způsobující ztenčování vrstvy kůže na hlavě. Jenže ať je to, jak je to, nabušený kulturista už se asi nezbaví nálepky muže, který si vypěstoval svaly i na hlavě.

Jari Mentula

Jari Mentula

Další články

Zavří­t reklamu