válkaČeskoslovenskoobjevy

Film o malíři Van Goghovi bude jako první na světě animovaný olejovými barvami. Zapojit se do jeho výroby můžete i vy!

+ 5 fotek+ 6 fotek

V polském Gdaňsku momentálně vzniká životopisný snímek o malíři Vincentovi van Goghovi. Unikátní bude v tom, že jako první na světě bude celý namalován olejovými barvami. Jednu sekundu ve filmu bude představovat dvanáct jednotlivých maleb. Za celý film jich tak divák uvidí neuvěřitelných 43 200!

Simona Knotkova 3. března 2016

Oscarové studio BreakThru Films a jeho zakladatel Hugh Welchmann se projekt snažilo probudit k životu už před dvěma lety, pomocí Kickstarteru se mu ale nepodařilo získat potřebné finance. Látka ovšem nakonec stejně dostala zelenou. Pomocnou ruku BreakThru Films podalo studio Trademark Films a po boku Welchmanna do režisérského křesla zasedla polská režisérka Dorota Kobiela.

Příběh vznikl na motivy osmi stovek dopisů umělce a bude se točit okolo jeho záhadné smrti v roce 1890. Dodnes nemůžeme s jistotou říct, zda se malíř zastřelil sám, nebo mu k tomu dopomohl někdo jiný. Ve filmu nebudou chybět ani jeho nejznámější obrazy převedené do filmového média.

V obsazení se můžete těšit na Saoirse Ronan, Aidana Turnera nebo Helen McCrory. Herci své party už také odehráli a nyní je řada na filmařích, aby jednotlivé záběry přemalovali. Protože se jedná o opravdu dlouhý a náročný proces, studio v Gdaňsku dokonce vybízí k pomoci veřejnost!

Máte-li kreslící um a dílo van Gogha vám není cizí, můžete se zkusit přihlásit na oficiálních stránkách projektu a získat tak opravdu exkluzivní práci. Studio slibuje tříměsíční zaškolení, během kterého zájemci vypilují umělcův styl k dokonalosti.

Jak se můžete přesvědčit podle traileru výše, máme se opravdu na co těšit.

Další články

Zavří­t reklamu