Burning Man neboli Hořící Muž. Zakladatel festivalu Larry Harvey spálil svou dřevěnou sochu, když ho opustila přítelkyně. Od té doby je každá další socha větší a velkolepější.

Burning Man neboli Hořící Muž. Zakladatel festivalu Larry Harvey spálil svou dřevěnou sochu, když ho opustila přítelkyně. Od té doby je každá další socha větší a velkolepější. | zdroj: boredpanda.com


Láska, jóga, lekce výprasků, orgie, skupinové masturbace či večírky naháčů. To je festival Hořící muž v Nevadě

TÉMATA: usa | festival | kultura

user-avatar

Tomáš Chalupa

7. 03. 2015 | 07:30

Je to něco jako... ne, tohle nejde k ničemu přirovnat. Festival Burning Man je jedinečný, unikátní a nepopsatelný. Kdesi v Nevadě na dně vyschlého jezera se každoročně scházejí na přelomu srpna a září desetitisíce lidí, aby prožili pár dní, které jsou jako výlet na jinou planetu. Napsat, že jde o nějaké koncerty a performance, zdaleka nevystihuje podstatu věci. Burning Man je svébytná událost vzniklá z ničeho a usazená uprostřed nicoty.

"Měl jsem velký sen. Zúčastnit se festivalu Burning Man. Nakonec jsem se rozhodl, sbalil jsem všechny věci a jel jsem přes půl světa do Nevady. Dorazil jsem uprostřed noci, zcela vyčerpaný, takže jsem spal patnáct hodin v kuse. Když jsem se vzbudil, to co jsem viděl, se mi zdálo příliš krásné na to, aby to byla pravda. Pořád mi to připadá jako sen, který trval týden. Nikdy jsem se necítil tolik naživu jako právě tehdy. Ani na vteřinu jsem se necítil osamělý. Lidé, se kterými jsem předtím o festivalu mluvil, tvrdili, že se nedá nijak slovy popsat. Mě ale oslovila jedna věc. Při příjezdu jsem spatřil obrovský nápis: Vítej doma. Přesně tohle jsem cítil. Nový domov."  Takto popsal svůj dojem z festivalu autor fotografií Victor Habchy

Britský deník Guardian popsal pestrý program bizardního festivalu: "Vedle všech druhů meditací a jógy tam jsou lekce výprasků, orgie, skupinové masturbace či večírky naháčů." Lepší pozvánka asi neexistuje.   

 

user-avatar

Tomáš Chalupa

7. 03. 2015 | 07:30

Zavří­t reklamu