válkaČeskoslovenskoobjevy

Fenka Eris má nejdelší čenich na světě. Měří přes 30 centimetrů

Fenka Eris má nejdelší čenich na světě. Měří přes 30 centimetrů
Zdroj: @eriszoi/Instagram
+ 3 fotky+ 4 fotky

Dlouhý nos u člověka - to není zrovna estetická výhra. Ale takovému psovi by se mohl hodit, co říkáte? Na nějaké to stopování a vytahování obětí ze sutin. Ale kdeže. V Americe totiž frčí teď jeden hafan, který se svým dlouhatánským čumákem nevykopává poklady a ani nemá nijak zvlášť vyvinutý čich. Prostě nedělá nic a jenom pózuje, a to mu ke slávě úplně stačí. Protože má asi nejprotáhlejší čumáček na planetě.

Marta Šindlauerová 23. června 2020

Barzojové mají obecně jeden z nejdelších čenichů v psí říši, dvouletá fenka Eris z amerického Richmondu se ale těší zvýšené pozornosti – její čumák totiž přesahuje délku 31 centimetrů. Všechno to začalo fotografií na Instagramu, kde panička Eris, Lily Kambourian, vyfotila svého mazlíčka z dobrého úhlu, který dělá čest její největší pýše (čumáku). Lily už od začátku věděla, že se jedná o genetickou vadu ve formě velkého předkusu, kterou mají i oba Erisini sourozenci. Pes kvůli tomu nemůže na žádné výstavy, ale Lily prý od začátku věděla, že jim je psík souzen, protože nemotornýma nohama směřoval hned k ní a usadil se na klíně její přítelkyně.

Venčení Eris – to je pro Lily a její partnertku očistec. Pravidelně je někdo zastavuje a obdivuje Erisin čumák a nevěřícně na něj sahají a fotí si ho. Jako by nestačilo, že má Eris nápadně dlouhou část těla, tak je ještě přesmíru přítulná, a venčení tedy nejčastěji probíhá v noci, kdy jsou ulice prázdné.

Když byla štěně,“ vypráví Lily, „byly jsme varovány, že může mít potíže se zuby a že jí budou špatně vyvinuté zuby tlačit na dásně. Hrozilo, že jí určité množství zubů bude vytrženo. Nakonec k tomu ale naštěstí nedošlo. Erisin chrup se vyvinul tak, že jí nezpůsobuje žádné potíže. Snad jen, že když jí, lítá jídlo všude kolem. Ale to se mi u jídla stává taky,“ směje se Lily.

Erisin rekord zatím nebyl oficiálně uznán Guinnessovou knihou rekordů, ale Lily už podala žádost. A kdyby to se zápisem náhodou nevyšlo, nemusí Eris ani její majitelky vůbec smutnit. Eris je totiž opravdovou hvězdou internetu.

 

Související články

Další články

Zavří­t reklamu