válkaČeskoslovenskoobjevy

Fena urazila 200 kilometrů sibiřskou divočinou ke svému pánovi

Maru je jednoletá fena bullmastifa, kterou její majitel prodal jinému člověku. Ten si ji vezl domů vlakem přes sibiřskou tajgu. Ale Maru z vlaku vyskočila a putovala zpět ke svému pánovi.

Tomáš Chalupa 8. srpna 2019

Maru se narodila a žila v Novosibirsku u chovatelky Ally Morozovové, ale byla prodána novému majiteli do 800 kilometrů vzdáleného Krasnojarsku. To se stalo, když jí bylo pouhého půl roku. O dalšího půl roku později se ale majitelé ozvali, že mají alergii na psy a nemohou se o Maru dále starat. Domluva s Morozovovou byla vždy taková, že pokud noví majitelé nemohou psa dále mít, přijede si pro něj a zkusí mu najít nové pány. Morozovová měla v Krasnojarsku někoho, kdo byl ochoten Maru převzít a dovést zpět do Novosibirsku. Po cestě zpět se ale stalo něco nečekaného.

Maru byla po celou dobu vystresovaná, zjevně z toho, že její majitelé jsou pryč. Také ještě nikdy nejela vlakem. Na jednom nástupišti se Morozovové vytrhla a vyběhla z otevřených dveří na nástupiště. Pádila pryč a nepodařilo se ji najít. Morozovová ihned kontaktovala původní majitele, kteří ale už s případem nechtěli mít nic společného a nehodlali ani nijak pomoci v pátrání.

Morozovová sama ale pátrání nevzdala. Zapojila sociální sítě a letáky a snažila se Maru najít. Nedávala si příliš mnoho nadějí, ale už po dvou dnech se jí donesla šokující informace. Maru byla nalezena v industriální oblasti v Krasnojarsku. „Byla velmi unavená a vyčerpaná. Také byla chromá, měla zlomenou tlapku a také čenich. Musela dva dny běžet zpět do Krasnojarsku, aby našla své majitele. Psi jsou na lidi velmi fixovaní. Je překvapivé, že dokázala najít cestu zpět. Neměla po cestě žádné body, podle kterých by se mohla orientovat. Putovala jen divokou tajgou,“ řekla k tomu Morozovová s tím, že bylo štěstí, že jfenu nesežrali vlci nebo medvědi.

Maru musela být nejprve předána veteřinářům a až poté mohla zpět k Morozovové. Její obdivuhodná pouť skončila nakonec dobře, i když své původní majitele nakonec nenašla.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu