válkaČeskoslovenskoobjevy

FBI zveřejnila zprávu, proč evakuovala observatoř Sunspot Solar, otázky zůstávají

FBI zveřejnila zprávu, proč evakuovala observatoř Sunspot Solar, otázky zůstávají
Zdroj: iflscience.com

Solární observatoř Sunspot Solar v Novém Mexiku byla nedávno uzavřena za podivných okolností. Její zaměstnanci byli evakuováni, na místě zasahovali agenti FBI a vrtulník Black Hawk. O akci nebyly informovány ani místní policejní složky, což zavdalo příčinu k mnoha spekulacím. Teď FBI vydala o případu zprávu.

Tomáš Chalupa 30. září 2018

„FBI sledovala aktivity osoby, která využívala bezdrátový internet v Sunspot Solar k tomu, aby stahovala a rozesílala materiály s dětskou pornografií,“ stojí v oficiálním vyjádření FBI. Podle všeho šlo o vrátného v observatoři. FBI zatkla jak podezřelého muže, tak jeho notebook. Observatoř byla znovu otevřena 17. září.

Podle serveru Gizmodo bylo v notebooku dotyčného muže nalezeno několik set souborů s dětským pornem. Muž prý zatím odmítá svou vinu. Podle všeho měl někde komplice a FBI se obávala, že by dotyčný mohl napadnout personál observatoře.

FBI prý přistoupila k evakuaci a uzavření zařízení kvůli tomu, že místo bylo odlehlé, a bylo potřeba zaměstnance ochránit. Právě to ale stále mnohým konspirátorům vrtá v hlavě. Nasazení vrtulníku a týmu agentů FBI kvůli jednomu pedofilnímu vrátnému, kterého bylo možné jednoduše zatknout doma nebo na vrátnici, se zdá mnoha lidem podezřelé a málo pravděpodobné. FBI se ovšem rovněž omluvila za nedostatečnou komunikaci s veřejností s tím, že si je vědoma, jaké spekulace tím rozvířila. Panovaly prý obavy, že muž by mohl být varován a smazat své soubory, pokud by se informace o chystané operaci dostala k němu.

Někteří konspirátoři přesto tvrdí, že šlo jen o krycí historku a že v celé věci šlo o něco jiného. „Zatýkání vrátného přece neprobíhá za pomoci vrtulníku,“ napsal na facebooku jeden ze čtenářů. „Vůbec mi to nedává smysl. Je to typická krycí historka FBI,“ vyjádřil se jiný. Zdá se, že otazníky nad celou záležitostí přetrvávají.

Další články

Zavří­t reklamu