válkaČeskoslovenskoobjevy

FBI prošetřuje japonské muzeum UFO, objevila se tam přísně tajná zpráva

FBI prošetřuje japonské muzeum UFO, objevila se tam přísně tajná zpráva
Zdroj: mysteriumuniverse.com

Podivné vyšetřování se údajně rozjelo kolem japonského Space and UFO muzeum ve městě Hakui, což je instituce, která vystavuje nejrůznější artefakty a předměty spojené s dobýváním vesmíru a problematikou UFO. V rozsáhlé knihovně muzea se ovšem objevil přísně tajný dokument z padesátých let. Začala se o něj zajímat FBI.

Tomáš Chalupa 8. října 2015

Ve veřejně přístupném archivu muzea je uloženo 10 000 dokumentů týkající se vesmírného programu USA a Ruska. Ovšem je tam také tajná zpráva z 22. března 1950, která zaznamenává výpovědi svědků z Nového Mexika, kteří popisují havarovaný létající talíř. Ve zprávě má být napsáno mimo jiné toto:

„Vyšetřovatel letectva konstatuje, že byly v Novém Mexiku objeveny tři takzvané létající talíře. Byly popsány jako oválné s vystouplým středem, průměr měly přibližně 15 metrů. V každémy byla tři těla, dlouhá pouze necelý metr, oblečená v kovovém obleku. Každé tělo bylo připoutáno pásy podobnými těm, používaných u testovacích pilotů. Stroje spadly v Novém Mexiku a má se za to, že příčinou jsou silné radary, které zde má umístěné armáda. Ty zřejmě narušily fungování přístrojů na palubě a vedly k pádu talířů na zem.“

Zpráva měla být ukryta v archive FBI a nikdo pořádně neví, jak se k ní dostalo japonské muzeum UFO. I proto se prý v muzeu objevili vyšetřovatelé u USA, kteří se neoficiálně vyptávali na původ dokumentu. Nicméně oficiálně se k ničemu nevyjadřuje FBI ani muzeum v Hakui.

Další články

Zavří­t reklamu