válkaČeskoslovenskoobjevy

Farmáři nabídli pár ředkví sousedům. Nakonec přišli o 500 tun a skončili v milionové ztrátě

Farmáři nabídli pár ředkví sousedům. Nakonec přišli o 500 tun a skončili v milionové ztrátě
Zdroj: odditycentral.com

V čínské provincii Chu-pej se stalo něco, z čeho by se měl každý poučit. Za prvé že když někomu podáváš prst, dej si pozor, ať ti neutrhne celou ruku. A za druhé že nemá smysl plakat nad rozlitým mlékem, respektive nad ukradenou ředkví.

Marta Šindlauerová 17. ledna 2020

Dva čínští farmáři si řekli, že udělají dobrý skutek pro své sousedy. Urodilo se jim hodně bílých ředkví, a protože věděli, že si sousedé jejich chuť pochvalovali, rozhodli se pěstitelé, že každému z nich dovolí vzít si něco málo z přebytků domů. Zcela zdarma. Sáček nebo dva. Měli koneckonců jen pár sousedů, a proto vůbec nepředpokládali, že by jim úrody nějak ubylo.

Jenže se to celé nějak zvrtlo. Lépe řečeno rozkřiklo. A ještě lépe řečeno rozkradlo. Na levné a výborné ředkve zdarma se začali slétat zcela cizí lidé, které farmáři nikdy neviděli. A po špetkách si rozhodně nebrali. Z pole mizely celé pytle oblíbené asijské zeleniny; někteří mladší sběrači pojali celou akci dokonce jako livestream a apelovali na své fanoušky, aby si také přišli nasbírat skvělé ředkve. V jeden den se na poli sešlo i přes 3000 lidí a celé pole prakticky vyrabovali.

Farmáři v zoufalství zavolali policii, ale ta už toho mnoho nezachránila. Štědří (a zároveň) zoufalí zemědělci smutně spočítali, že tímto způsobem přišli o 500 tun zeleniny a prodělali skoro milion korun. Jiní by si možná rvali vlasy na hlavě a lamentovali nad vyrabovaným polem ještě dlouho – ne však tito velkorysí pěstitelé. Celou věc uzavřeli tím, že to vzali jako charitativní akci a žádné právní kroky nepodnikli.

Další články

Zavří­t reklamu