Po zesnulém rockerovi Lemmy Kilmisterovi chtějí fanoušci pojmenovat nový chemický prvek z kategorie těžkých kovů.

Po zesnulém rockerovi Lemmy Kilmisterovi chtějí fanoušci pojmenovat nový chemický prvek z kategorie těžkých kovů. | zdroj: wikipedia.com


Fanoušci zesnulého zpěváka Lemmyho po něm chtějí pojmenovat chemický prvek

TÉMATA: zpěváci | celebrity

user-avatar

Tomáš Chalupa

18. 01. 2016 | 15:30

Smrt frontmana kapely Motörhead Lemmyho Kilmistera zasáhla těžce jeho fanoušky. Dokonce tak moc, že chtějí, aby se po něm jmenoval jeden nově objevený chemický prvek. Jeho název by zněl lemmium.

Petici na pojmenování chemického prvku spustil John Wright z britského Yorku. Adeptem na přejmenování je prvek 115. Zatím se tento prvek jmenuje ununpentium. Podstatné je, že patří do kategorie těžkých kovů (anglicky heavy metal). Mezinárodní Federace aplikované chemie přidala nedávno čtyři nové prvky do periodické soustavy prvků. Stalo se tak poprvé od roku 2011. Všechny spadají do kategorie těžkých kovů, ale prvek 115 je z nich z chemického hlediska nejtěžší. 

Podle Wrighta je pojmenování tohoto prvku po Lemmym vhodnou poctou muži, který žil podle hesla: sex, drogy a rock´n roll. Petice na pojmenování prvků má zatím 150 000 podpisů. Pokud byste chtěli připojit svůj podpis k petici, můžete tak učinit zde: https://www.change.org/p/support-lemmy-tribute-name-newly-discovered-heavy-metal-lemmium.

 

user-avatar

Tomáš Chalupa

18. 01. 2016 | 15:30

Zavří­t reklamu