válkaČeskoslovenskoobjevy

Fanda vyrábí speciální gin, do lahví dává součástky z Harley Davidsona

Uwe Ehinger je německý nadšenec do motorek. Také má velmi rád gin. Když spojil tyto dvě své vášně, vznikl Archeologist – gin ze součástek z motorek Harley Davidson.

Tomáš Chalupa 7. září 2017

Uwe Ehinger sbíral součástky motorek po čtyřicet let. To už dá dohromady pěknou kolekci. Rozhodl se, že vyrobí gin, který bude obsahovat skutečný „spirit“ těchto nádherných motorek. Do každé láhve proto přidal jednu ze součástek. Aby dostál všem hygienickým zásadám, každou pečlivě očistil a vykoupal v cínové slitině. Součástky tak jsou zdravotně nezávadné. K lahvi jsou připájené, takže nehrozí, že by se uvolnily a pohybovaly, nebo dokonce láhev zevnitř rozbily.

V Ehingerových lahvích končí opravdové unikáty. Vačková hřídel z motorky z roku 1939 i matky a šrouby z Harleye z roku 1947, nalezeném kdesi v Chile. Koupit si láhev tohoto bizarního drinku přijde na 1000 dolarů, což rozhodně není málo. Zájem je o ně přesto veliký už proto, že do prodeje se dostalo jen pár kousků. Ty byly okamžitě vykoupeny. Zbytek je pro Ehingerovy přátele, kterým Uwe gin nalévá přímo ve své garáži.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu