Utopie, nebo skutečná budoucnost? Otázkou je, kdo příčetný by si podobnou čtečku myšlenek nechal do mozku zabudovat...

Utopie, nebo skutečná budoucnost? Otázkou je, kdo příčetný by si podobnou čtečku myšlenek nechal do mozku zabudovat... | zdroj: mysteriousuniverse.org


Facebook vyvíjí systém, který uživatelům umožní telepatickou komunikaci

TÉMATA: facebook | sociální sítě | nové technologie

user-avatar

Simona Knotková

29. 04. 2017 | 09:00

Facebook o nás ví prakticky všechno, nyní by však chtěl vědět ještě víc. Vývojáři největší sociální sítě pracují na zařízení, které vám bude doslova číst myšlenky.

Na nedávné konferenci vývojářů F8 informoval Facebook o svých nejnovějších projektech. Jedním z nich by podle ředitelky oddělení výzkumu Reginy Dugan měl být i systém, který uživatelům umožní komunikovat mezi sebou bez použití klávesnice.

"Pracujeme na systému, díky němuž lidé budou moci komunikovat mezi sebou s využitím pouhého mozku. Jedná se o rychlý a flexibilní způsob komunikace, který zajistí soukromí konverzace," sdělila na shromáždění.

Developeři novou technologii označují jako tichý systém řeči a jejich cílem je dosáhnout "napsaní" až sto slov za minutu. Jedince, kteří by měli strach, že jim Facebook bude číst myšlenky, Dugan uklidňuje, že zařízení nebude posílat dál všechno, na co pomyslíme.

"Nebude to o dekódování vašich nahodilých myšlenek. Je to, jako když pořídíte množství fotek, ale rozhodnete se s ostatními sdílet jenom některé z nich. Stejně tak máte hodně myšlenek, ale vyberete si poslat dál jenom některé. Je to o dekódování slov, o kterých jste se už rozhodli, že je pošlete do centra řeči ve vašem mozku."

Projekt nicméně budí kontroverzi a působí spíše jako orwellovská antiutopie dohnaná do extrémů.

user-avatar

Simona Knotková

29. 04. 2017 | 09:00

Zavří­t reklamu