Nejslavnější kousek Erika Ronera mu vyšel, ten poslední už bohužel ne. | zdroj: youtube.com


Extrémní sportovec Roner doskákal. Zemřel, když se mu padák zamotal do stromu

TÉMATA: videa | sporty |

user-avatar

Tomáš Chalupa

1. 10. 2015 | 16:00

Svět je zase o jedno velké jméno chudší. I když o Eriku Ronerovi jste možná neslyšeli, v oblasti extrémních sportů byl hvězdou. Skákal s padákem, s deštníkem, z postele na balóncích, vše mu vycházelo. Až do osudného skoku během show konané u příležitosti otevření golfového hřiště v Kalifornii.

Zatím se přesně neví, co se Ronerovi při osudném seskoku 29. září stalo. Jeho padák se zamotal do stromu, Roner do kmenu narazil a na následky nárazu zemřel. Ovšem neví se, zda se to stalo jeho chybou, nebo zda selhal padák, či je na vině něco jiného. Vcelku banální seskok, jakých absolvoval stovky, se mu stal paradoxně osudným.

Roner přitom předváděl za svou kariéru opravdu šílené kousky. Nechal se vynést v posteli 90 balónky do výšky 2,5 kilometrů, tam balónky prostřelil brokovnicí a dolů padal s padákem. Roner měl také svůj vlastní televizní pořad, byl velkým propagátorem skydivingu a byl členem skupiny extrémních sportovců Nitro Circus. Podílel se na mnoha charitativních akcích. Teď už je nejznámější skydiver v nebi. Tedy pokud se opět nerozhodne seskočit na zem.  

témata

user-avatar

Tomáš Chalupa

1. 10. 2015 | 16:00

Zavří­t reklamu