válkaČeskoslovenskoobjevy

Extrémně vzácný úkaz: fotograf zachytil duhu v poušti!

Extrémně vzácný úkaz: fotograf zachytil duhu v poušti!
Zdroj: www.stefanforster.com/
+ 8 fotek+ 9 fotek

Uvidět, jak se klene duha nad písečnými dunami ve vyprahlé poušti, to se poštěstí opravdu jen málokomu. Švýcarský fotograf Stefan Forster však byl, jak se říká, ve správnou chvíli na správném místě. Zažil obrovskou bouři, k níž v Namibijské poušti dochází jednou za 50 až 80 roků!

Markéta Oderská 1. května 2018

„Není ni působivějšího než stát na písečné duně, na které po celá desetiletí nepřistála žádná pořádná dešťová kapka, a vidět, jak se obrovská, temná bouřková stěna pohybuje směrem ke mně,“ líčil své pocity fotograf. Srdce se mu pak zachvělo, když se před ním na potemnělé obloze dokonale vyklenula zářivě barevná duha. „Měl jsem tu čest pořídit snímek, který se hned zařadil mezi deset nejlepších fotek mého života,“ hlásil nadšeně po svém návratu domů.

Namibijská poušť patří mezi nejsušší místa na světě, ročně tu dopadne jen kolem 15 milimetrů srážek (tzn. 15 litrů na metr čtvereční). Srážky navíc nejsou dešťové – vznikají srážením mlhy.


Stephan Forster (1986) je uznávaným krajinářským fotografem, jenž své práce publikuje v nejrenomovanějších časopisech o přírodě a krajině. Vydává také obrazové kalendáře. Kvůli fotografování túruje týdny v odlehlých oblastech s více než 30 kilogramy bagáže na zádech. Za rok takto navštíví 14 zemí na čtyřech až pěti kontinentech a urazí stovky kilometrů.
Další autorovy snímky z Namibie si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu