válkaČeskoslovenskoobjevy

Extrémisté napadli veganskou restauraci klobásami

Extrémisté napadli veganskou restauraci klobásami
Zdroj: losteminator.com

Podnik Kiwi Café v gruzínském hlavním městě Tbilisi se stal terčem útoku extrémistů. Podle oficiálních zdrojů byli zaměstnanci napadeni klobásami, kusy grilovaného masa a ryb. Útočníci si v nekuřácké kavárně také zapálili cigarety. Strhla se bitka mezi personálem a útočníky.

Tomáš Chalupa 10. června 2016

Útočníky byli fotbaloví chuligáni a fanatičtí fanoušci ultras napojení na neonacistické kruhy. Kiwi Café je podnik, kam chodí lidé různých kultur a různého zaměření, takže se kavárna stala cílem radikálů jakožto multikulturní centrum.

Vegani z této kavárny se stali trnem v oku místním radikálům.

Vegani z této kavárny se stali trnem v oku místním radikálům.

„Je to peklo, v čem dneska žijeme. Lidé jsou biti jen pro to to, že mají třeba piercing nebo jedí jiné jídlo než většina,“ říká servírka Ana Gulišašvili. A dodává, že nejsmutnější byl na celé věci přístup policie, která místo aby situaci zklidnila a ochránila napadený personál podniku, celou situaci ještě vyhrotila. Dokonce prý obvinila napadené, že vyvolali incident svým piercingem a punkovými účesy. Podobný přístup bohužel není jen specialitou v Gruzii, ale setkáváme se s ním i v leckterých středoevropských zemích.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu