válkaČeskoslovenskoobjevy

Exkluzivní pohled do luxusních podzemních bunkrů pro vyvolené

+ 8 fotek+ 9 fotek

Je nemálo těch, kteří věří, že lidstvo zasáhne apokalypsa, ať už v podobě třetí světové války nebo přírodních katastrof. O tom, že Soudný den se již blíží, je přesvědčen i kalifornský podnikatel Robert Vicino, jehož firma Vivos buduje pro vybrané a samozřejmě patřičně solventní zákazníky síť luxusních podzemních bunkrů, kam se v případě ohrožení budou moci uchýlit.

Ivanhoe 21. prosince 2015

Společnost Vivos na svých stránkách tvrdí, že vlastní síť podzemních bunkrů, ovšem jejich přesnou adresu tají. „Vivos je jediným sdružením vlastníků protileteckých krytů na světě,“ stojí v propagačních materiálech firmy. „Počet míst je sice omezen, ale ještě jsou některá volná pro ty, kteří splní podmínky. Posádka už nastupuje. Nezůstaňte na druhé straně dveří,“ alarmuje Vivos. Současná kapacita této sítě pojme okolo 6 tisíc lidí – to je jeden člověk z jednoho milionů lidí na zemi.

Na leteckém snímku jsou vyznačeny hranice podzemního areálu v německém Rothensteinu.

Na leteckém snímku jsou vyznačeny hranice podzemního areálu v německém Rothensteinu.

Podle majitele firmy poskytnou bunkry stoprocentně spolehlivý úkryt před jakoukoli pohromou na Zemi – od záplav, otřesů země až po nukleární výbuchy. Vivos ústy Viciniho garantuje, že se v nich dá přinejmenší celý rok naprosto soběstačně přežívat. Více než vojenský bunkr totiž připomínají čtyřhvězdičkový, vkusně zařízený hotel, zásobovaný jídlem, hygienickými potřebami, ložním prádlem, zdravotnickým materiálem a pitnou vodou, čerpanou z hluboké studny. Objekt je vybaven filtračním systémem a geotermálním vytápěním i chlazením. Kromě obytných prostor s ložnicemi, koupelnami, jídelnou a společenskými prostory s televizí je pamatováno i na tělocvičnu, divadlo a dokonce i na boudy pro psy a jiné domácí mazlíčky. Nechybí ani zahrada, kde lze hydroponním způsobem pěstovat čerstvou zeleninu.

Ložnice s akváriem

Ložnice s akváriem

Tahle paráda ovšem taky něco stojí. Za rezervaci pobytu musí zájemce předem uhradit jednorázový poplatek, který na dospělou osobu činí 35 tisíc dolarů (aktuálně okolo 870 000 Kč). Pak už se platí měsíční nájemné spolu s poplatky za údržbu, služby a správu celého zařízení. To je něco, co si miliardáři mohou snadno dovolit a ještě si připlatit za nadstandardní komfort. Ostatně o zákazníky firma Vivos zřejmě nemá nouzi, když vybudovala super luxusní bunkr už i v Německu. Ten se může pochlubit ještě lepším vybavením – bazény, divadly, tělocvičnami, modlitebnami, restauracemi, vinným sklepem, učebnami a dokonce i depozitářem DNA. „Jde o jediný privátní trezor s lidskou DNA na Zemi,“ hlásá firma na svých stránkách. Nijak se netají, že je určen jen pro pár vyvolených a výběr bude prováděn na základě talentů a dovedností.

Hala

Hala

Novinářka Lynn Parramore, která navštívila bunkr v Indianě, kam ji firma přivezla s šátkem na očích, popsala zařízení jako úkryt ve stylu hotelu Ritz-Carlton, kde vybraná klientela přečká nukleární zimu či zombie apokalypsu v luxusu a velkém stylu, zatímco zbytek lidské populace bude venku zmírat. Společnost Vivos si proto pečlivě vybírá, komu z klientů dá tu exkluzivní možnost přežít. Na její Noemově arše najdou místo nejenom ti z nejbohatších, ale i ti z nejschopnějších, jejichž schopnosti a znalosti se můžou jednou hodit. Jak Parramore zjistila, místo si již předplatili přední chirurg, vysoce postavený člen americké armády či filmová hvězda. Většina z klientů jsou podle ní „konzervativní typy“, kteří nevěří, že vláda bude schopna se s případnou katastrofou vypořádat. Jakmile se tedy Soudný den přiblíží, nasednou rychle do letadlel a přistanou na určených letištích, odkud je helikoptéry firmy Vivos letecky přepraví do krytu. „Je třeba být připraven,“ zdůrazňuje Vicino, jenž do svého podzemního řetězce již nemálo investoval. Je tak možná jedním z mála lidí na světě, kdo by si naplnění katastrofických scénářů přál.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu