válkaČeskoslovenskoobjevy

Etiopec chodí po rukách líp než někteří po nohách

Etiopec chodí po rukách líp než někteří po nohách
Zdroj: odditycentral.com

Dvaatřicetiletý Etiopan Dirar Abohoy chodí po rukách stejně často jako po nohách a jde mu to líp než některým lidem běžná chůze. V této dovednosti se trénuje od devíti let a hravě takto zdolává i kopcovitý terén a lecjakou překážku.

Yvonne Pokorná 20. srpna 2018

Dirar, který žije v Tigrajském státu na severu Etiopie, od dětství rád sledoval akční čínské a americké filmy, aniž by tušil, že vše je jen iluze a výsledek filmových triků. Věřil, že všechny kousky, které na plátně vidí, jsou skutečné, a zkoušel proto napodobovat filmové hrdiny. Než pochopil, jak se věci ve skutečnosti mají, osvojil si perfektně umění chůze po rukách. A nadále se v tom zdokonaluje.

V rozhovoru pro stanici BBC Dirar Abohoy prozradil, že trénuje denně – tři hodiny ráno a další tři večer. Doufá, že se mu jednoho dne podaří vytvořit světový rekord, se kterým se zapíše do Guinnessovy knihy. Již nyní dokáže ve stoji na rukách táhnout za sebou automobil, slézat kopce i nosit lidi na zádech.

Video s ukázkami jeho umění se stalo virálem a vyvolalo nejrůznější reakce veřejnosti. Zatímco jedni jeho dovednosti obdivují, jiní míní, že by bylo lépe, kdyby své ruce používal k něčemu užitečnějšímu, než je chůze, obzvlášť když má obě nohy zdravé a může tak po nich chodit.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu