válkaČeskoslovenskoobjevy

Estonský politik chce legalizovat popírání holocaustu

Estonský politik chce legalizovat popírání holocaustu
Zdroj: jta.org

O rozruch na estonské politické scéně se postaral nacionalistický politik Georg Kirsberg. V rámci kampaně pro říjnové volby do médií sdělil, že chce legalizovat popírání holocaustu. Naopak požaduje tvrdší postih pro ty, kteří budou zlehčovat sovětskou nadvládu v zemi.

Simona Knotkova 7. června 2017

„Zlegalizujeme popírání holocaustu a připravíme půdu pro správnou nauku historie o Třetí říši,“ slibuje estonský nacionalista Georg Kirsberg ve volební kampani. Člen Konzervativní lidové strany chce naopak trestat jedince, kteří budou zlehčovat dobu, kdy byla země pod sovětskou nadvládou.

Kontroverzní výrok musel v médiích následně objasňovat předseda strany Martin Helme. Podle něj se nejedná o oficiální stanovisko strany, ale pouze slova jednoho z jejích členů. Kirsberga za ně ale žádný postih údajně nečeká.

Estonští Konzervativci se netají svými protiruskými a protimuslimskými postoji. Minulý měsíc strana podala návrh na zrušení občanství a deportaci všech ruských migrantů, z nichž velkou část tvoří právě Židé. Poslanci rovněž usilují o zákaz výstavby mešit a kostelů ortodoxní církve.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu