válkaČeskoslovenskoobjevy

Elvisova zbraň se nezastavila před ničím. Jednou to odnesl zpěvák Robert Goulet, který zrovna vystupoval v televizi

Gracelandu, bývalém sídle krále rock’n’rollu Elvise Presleyho v Memphisu, najdete vystavený unikátní předmět. Jedná se o televizi s prostřelenou obrazovkou. Viníkem je sám Elvis, který byl jak známo velkým milovníkem zbraní. Na televizi vystřelil v momentě, kdy se na obrazovce objevil americký zpěvák a herec Robert Goulet.

Thumbnail # Všichni zírali s otevřenými ústy. O Vánocích ’67 vyjel Elvis do ulic a zazpíval sousedům koledy
Mohlo by Vás zajímat:

Všichni zírali s otevřenými ústy. O Vánocích ’67 vyjel Elvis do ulic a zazpíval sousedům koledy

Tuto historku potvrzuje i Angie Marchese, archivářka Elvisova muzea v Gracelandu. „Je to pravda, v televizi byl zrovna Robert Goulet. Střela uvnitř minula všechny elektronky, takže televize pořád funguje. Kulka je součástí kolekce. Abychom obrazovku uchovali, přijímač jsme museli rozebrat a zabránit šíření prasklin,“ vypráví žena, která v době pandemie pořádá v Gracelandu virtuální prohlídky.

Vystřelení na Gouleta svádí k různým senzacechtivým teoriím, ale podle mluvčího Gracelandu Kevina Kerna se jednalo o pouhý muzikantův rozmar. „Elvis proti Robertu Gouletovi nic neměl. Byli přátelé. Občas prostě střílel na různé věci,“ uvedl v dřívějším rozhovoru s Associated Press.

Thumbnail # Elvis Presley se v přímém přenosu nechal očkovat proti obrně. Rapidně tím klesl počet nakažených i mrtvých
Mohlo by Vás zajímat:

Elvis Presley se v přímém přenosu nechal očkovat proti obrně. Rapidně tím klesl počet nakažených i mrtvých

Stejně to vidí také Elvisův bratranec Billy Smith. Jako člen Memphis Mafie (úzká skupina Elvisových spolupracovníků, kamarádů či bratranců) měl k muzikantovi velmi blízko a znal ho lépe než kdokoliv jiný.

Většinou chtěl prostě jenom vystřelit! Nebyl za tím žádný hlubší význam. Něco třeba uviděl v televizi nebo ho něco obtěžovalo. Často to chvíli trvalo, než se Elvis uklidnil a pověděl vám, co ho trápí. Vždycky mi to přišlo legrační, protože takový prostě byl. Reagoval rychle. Když ho něco naštvalo, vytáhl zbraň a vystřelil. Nikdy o tom dvakrát nepřemýšlel,“ práskl na Presleyho na svém YouTube kanálu Memphis Mafia Kid.

Thumbnail # Boží zázrak? Malý Elvis málem zemřel na angínu, když ho prý zachránily modlitby rodičů
Mohlo by Vás zajímat:

Boží zázrak? Malý Elvis málem zemřel na angínu, když ho prý zachránily modlitby rodičů

Smithova manželka Jo dodává, že si Elvis vždycky nechával zbraň na svém nočním stolku, a když s ním členové Mafie občas s něčím nesouhlasili, z legrace na ně mířil. „Museli jsme mu pak vždycky říct, že má pravdu,“ vzpomíná žena.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu