válkaČeskoslovenskoobjevy

Elvis Presley se měl objevit v Pomádě. Zemřel ještě před premiérou

Filmografie Elvise Presleyho je sice bohatá, ale příliš ikonických a kvalitních filmů v ní nenajdete. Muzikant a herec v jedné osobě si toho byl vědom a své blízké kamarádce Kathy Westmoreland se během jedné osamělé noci v hotelu v květnu 1977 svěřil se svou obavou.

Thumbnail # Boží zázrak? Malý Elvis málem zemřel na angínu, když ho prý zachránily modlitby rodičů
Mohlo by Vás zajímat:

Boží zázrak? Malý Elvis málem zemřel na angínu, když ho prý zachránily modlitby rodičů

„Řekl mi: ‚Jak si mě lidé budou pamatovat? Nikdo si mě nebude pamatovat. Neudělal jsem nic, co by mělo trvání, žádný klasický film,'“ prozradila doprovodná zpěvačka, která s hudebníkem krátkou chvíli chodila, v rozhovoru pro CNN.

Podle jejích slov byl Presley s brzkým koncem smířený ještě dřív, než se tak v srpnu 1977 stalo. „Když jsem ho poprvé poznala, řekl mi, že ví přesně, kolik času mu zbývá. Myslel si, že zemře ve čtyřiceti dvou letech, v podobném věku, v jakém zemřela jeho matka. Bylo to v její rodině, měl to i její otec a děda. Narodili se se srdcem, které bylo na jedné straně dvakrát větší než na druhé. Taky mi prozradil, že má rakovinu kostí.“

Tato diagnóza se nikdy nepotvrdila, ale dva roky po čtyřicítce Elvis skutečně zemřel. Příčinou byla zástava srdce, ke které pravděpodobně přispěla nadměrná konzumace předepsaných barbiturátů. V posledních letech svého života Presley připomínal vyhaslou hvězdu, která doby největší slávy měla dávno za sebou. Právě tehdy se přitom mohl stát součástí nesmrtelné muzikálové klasiky. Producent Allan Carr mu nabídl roli anděla v Pomádě, kterou ale Presley nakonec odmítl.

Thumbnail # Olivia Newton-John čelí rakovině téměř tři dekády. Zhoubná nemoc ji připravila o její blízké
Mohlo by Vás zajímat:

Olivia Newton-John čelí rakovině téměř tři dekády. Zhoubná nemoc ji připravila o její blízké

Oslovení Presleyho nebylo náhodné. Když Carr kupoval práva na zfilmování původního divadelního muzikálu, představoval si, že do hlavních dvou rolí obsadí herce typově podobné Elvisovi a herečce Ann Margret. Filmaři je nakonec našli v Johnu Travoltovi a Olivii Newton-John, zatímco role anděla byla přiřknuta Frankiemu Avalonovi.

Dnes si můžeme jenom představovat, jak by legendární Pomáda vypadala, kdyby se v ní objevila i největší legenda rock´n´rollu. Jedno je ale jisté – i bez Pomády Elvis Presley rozhodně neupadl v zapomnění.

Další články

Zavří­t reklamu