Elizabeth Taylorová s jedním ze svých domácích mazlíčků

Elizabeth Taylorová s jedním ze svých domácích mazlíčků | zdroj: www.buzzfeed.com


Elizabeth Taylorová a kočky: zatoulanému kocourovi herečka napsala poetický dopis

TÉMATA: hollywood | herci | elizabeth taylor | zvířata | kočky | celebrity s domácími mazlíčky

user-avatar

Blondie

9. 06. 2015 | 14:03

Hollywoodská „Kočka z rozpálené střechy“ Elizabeth Taylorová nebyla známa jen pro své nádherné fialkové oči, živočišné herectví a nekonečnou slabost pro druhé pohlaví, ale rovněž svojí nezměrnou láskou ke zvířatům. V jejich společnosti vyrůstala na anglickém venkově již od narození. Občas s oblibou prohlašovala, že nejlepšími muži jejího života byli psi a koně. A samozřejmě také kocouři. Jednomu z nich dokonce napsala dopis.

Když v roce 1974 tehdejší manžel Elizabeth Taylorové Richard Burton dostal roli v kriminálním dramatu The Klansman, přestěhoval se manželský pár na sever Kalifornie, kde se měl film natáčet. Na devět týdnů si manželé ve městě Oroville pronajali dům a Taylorová si tam s sebou vzala svého milovaného kocourka Cassia. Během té doby se však kocour neznámo kam zatoulal a už se nikdy nevrátil zpět. Zdrcená herečka mu v návalu smutku a lítosti napsala vlastní rukou dopis, který zněl takto: 

Dopis mé dlouho pohřešované kočce

Vidím tě, můj chlapče, v odlesku třpytících se černohnědých skal nade mnou. Vidím zeleň tvých očí v každém krůpějemi deště zalitém listu třepotajícím se v mých očích. Připomínám si sladkou vůni tvého kožichu, jak jsi se ke mně tiskl, když jsem byla hluboko v nesnázích, a ty jsi to bůhví jak zmírnil – ty jsi věděl! Vždycky jsi věděl, když mi někdo ublížil a utěšil jsi mě, jako já jsem tě utěšovala, když jsi byl tenkrát polámané kotě. V každém případě Tě miluji, Cassie – a děkuji ti za Tvoji krásu. Prosím Tě, vrať se! 

Originál dopisu adresovaný kocouru Cassiovi

Tento dojemný, poetický dopis našel majitel domu v jednom šuplíku pod postelí dlouho poté, co se odtud Elizabeth Taylorová s Richardem Burtonem odstěhovali. V témže roce, v říjnu 1974, se pár rozvedl, ale už v říjnu 1975 se znovu vzal, zejména proto, že ani jeden z nich nechtěl být sám. Tento sňatek však vydržel jen několik měsíců. Elizabeth Taylorová by se s jistou nadsázkou dala přirovnat ke kočce na rozpálené střeše, která si neustále pálí své tlapky. Připomeňme si její krásu a divokost této na fotkách s jejími kočičími mazlíčky.

 

user-avatar

Blondie

9. 06. 2015 | 14:03

Zavří­t reklamu