válkaČeskoslovenskoobjevy

Dvojice želv, která si zahrála v prvním Rockym, je stále naživu

Dvojice želv, která si zahrála v prvním Rockym, je stále naživu
Zdroj: officialslystalone.com

Před třiačtyřiceti lety se na plátnech kin objevil mimořádný příběh mladého boxera ztvárněného Sylvesterem Stallonem. Ve strhujícím snímku Rocky si zahrály ve vedlejší roli také dvě želvy. A jak vypátrala média, želvy jsou i dnes stále naživu a těší se dobrému zdraví.

Tomáš Chalupa 21. dubna 2021

Hlavní hrdina Rocky Balboa koupil dvě želvy, když se dvořil prodavačce Adrian z obchodu s domácími mazlíčky. Cuff a Link, jak se obě želvy jmenují, jsou stále naživu. A není vyloučeno, že nakonec přežijí i hlavního hrdinu snímku. Želvám je totiž „jen“ 44 let, což u želv není mnoho.

Loni se s oběma želvími hvězdami stříbrného plátna sám Stallone sešel. Udělal si s nimi selfie s komentářem, že se „konečně sešel se svými dvěma parťáky z Rockyho“. Obě želvy si zahrály také v dalších filmech – Rocky II, Rocky Balboa, Creed a nejnověji také Creed II. Jak je vidět, Cuff a Link mají velmi blízko nejen k filmu, ale také k boxerskému prostředí.

Po natočení prvního Rockyho želvy putovaly zpět do obchodu, odkud je filmaři koupili. Jeho majitel Joseph Marks se ale rozhodl, že je nebude dále nabízet k prodeji, ale že si je nechá. A měl je celé ty roky. Pak jednou nečekaně potkal Sylvestra Stalloneho, který zrovna vybíral vhodné lokace pro snímek Rocky Balboa. „Měl bych jít na druhou stranu ulice za ním a říct mu aspoň ahoj,“ váhal tehdy Marks. Nakonec za ním zašel a slavný herec si jej skutečně pamatoval. O dva týdny později mu Stallone volal a chtěl Cuffa a Linka znovu obsadit do filmu. Byl velmi potěšen, že je Marks stále chová. Od té doby zůstal Marks s hercem v kontaktu a obě želvy se objevily ve všech dalších Stalloneho filmech.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu