válkaČeskoslovenskoobjevy

Dvojice umělců pořádá představení pro zvířata

Psi a kočky mají už dnes své salóny, hotely nebo se pro ně pořádají výstavy. Proč by si tedy nemohli dopřát i trošky umění v podobě divadelního představení? Pořádá ho pro ně dvojice Alex Bailey a Krõõt Juurak.

Simona Knotkova 17. dubna 2018

Nápad vznikl před čtyřmi lety. Dvojice herců se tehdy rozhodla, že otestuje, jak jsou na tom domácí mazlíčci s humorem, a začne pro ně pořádat divadelní představení. Když psi a kočky jsou staletí zábavou pro lidské majitele, proč by to nemohlo být jednou i naopak? říkali si.

Alex Bailey a Krõõt Juurak nyní zvířata navštěvují v jejich domovech či na volných prostranstvích a hrají pro ně divadlo, ve kterém se jako zvířata chovají a používají jejich zvuky nebo řeč těla. I když se nejedná o interaktivní show, zvířata, především ta mladší, se ke dvojici často připojují.

„Někdy na nás reagují očicháváním nebo olíznutím. Kočky vždycky opouštějí místnost jako první, ale poté se vrací. Jsou to nejvášnivější pozorovatelé,“ vypráví Juurak.

Netradiční projekt vyvolává i netradiční odezvu. Třeba když je jeden z náruživých pudlů začal obskakovat.

„Bylo to nevhodné. Když jsme ale toto chování začali blíže zkoumat, přišli jsme na to, že to nebyl sexuální akt, jako spíše důsledek zmatku a nadšení, které ve zvířeti naše vystoupení vyvolalo. Vlastně to byl kompliment, forma psího potlesku vestoje,“ říká Bailey.

Inu… Vydělávat si dneska můžete rozmanitými způsoby.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu