válkaČeskoslovenskoobjevy

Dvojice jezdí po světě a rekonstruuje známé filmové scény

Jednatřicetiletý Robin Lachhein a třicetiletá Judith Schneider z německého Hofheimu mají neobvyklou zálibu. Cestují po místech, kde se točily slavné filmy či seriály, a rekonstruují na nich známé scény.

„Před šesti lety jsme se rozhodovali, kam pojedeme na dovolenou. Napadlo nás, že by mohla být legrace, kdybychom se vydali do filmových lokací. Namísto pouhého prohlížení jsme se ale rozhodli, že na nich budeme rekonstruovat filmové scény. Nikdy nás nenapadlo, že to bude doopravdy fungovat, ale zkrátka jsme to zkusili a fungovalo to ještě lépe, než jsme si mysleli!“ odhaluje Judith pozadí projektu Secret Famous Places (v překladu Utajená známá místa).

Společně s Robinem do dnešních dnů rekonstruovala více než sedmdesátku filmových a seriálových scén. Nechybí mezi nimi Hra o trůny, Forrest Gump nebo Star Wars. Klíčovým faktorem při výběru dalšího rekonstruovaného díla je, aby se jednalo o počin, který se jim opravdu líbil. Výsledné fotografie si dřív nechávali pouze pro sebe a známé, ale před dvěma lety je napadlo, že by je mohli sdílet s celým světem.

„Je to náš koníček, dělali jsme to jen proto, že nás to bavilo. Po čtyřech nebo pěti letech nám ale došlo, že ty fotky baví i ostatní lidi, tak jsme se rozhodli, že je budeme zveřejňovat na Instagramu,“ říká žena. Na sociální síti je momentálně sleduje více než 32 tisíc lidí.

Během focení se partneři přesvědčili o jedné (ne)překvapivé skutečnosti – muži hrají ve filmovém světě prim a dostávají daleko více rolí než jejich ženské kolegyně. „Zjistili jsme, že mužští herci jsou častěji obsazovaní než herečky. A to opravdu o hodně. Často musím nahrazovat muže, zatímco Robin ženu ještě nikdy dělat nemusel. To je dost nespravedlivé,“ míní Judith.

Některé z rekonstruovaných scén si prohlédněte v naší galerii. Zbytek najdete na stejnojmenném Instagramu.

Další články

Zavří­t reklamu