válkaČeskoslovenskoobjevy

Sluneční děti: Dvojice bratrů je schopna žít jen za dne, v noci jsou paralyzovaní

Dvojice bratrů Šaíb a Abdul Rašídovi mate hlavu pákistánským doktorům. Ve dne jsou to normální zdraví kluci, v noci upadají do vegetativního stavu, kdy nejsou schopni mluvit ani stát. Místní lidé jim říkají sluneční děti.

Tomáš Chalupa 25. května 2016

Jejich den začíná hned za úsvitu, aby si času, který je jim vyměřen, co nejvíce užili. Na slunečních paprscích jsou totiž závislí. Jakmile večer slunce zapadne za obzor, vždy upadnou do vegetativního stavu. Lékaři vůbec netuší, proč se tak děje. Rodiče tvrdí, že tomu tak je už od jejich narození a že svou energii získávají jen ze slunce. Ovšem lékaři upozorňují, že je to nesmysl, protože fungují normálně, i když je oblačno a slunce vůbec není vidět. V rámci experimentu také chlapce nechali přes den v tmavém pokoji a i tam se chovali normálně.

Bratři Šaíb a Abdul Rašídovi

Bratři Šaíb a Abdul Rašídovi

Oba chlapci mají zdarma lékařkou péči a procházejí vyšetřením lékařů v Islámábádu. Byla jim odebrána krev a podrobně se zkoumá jejich zdravotní stav. Klíčem podle nich může být fakt, že jejich rodiče jsou vzdálení příbuzní. Podobné znaky jako Abdul a Šaíb jeví i jejich jednoletý bratr. Lékaři se tak zatím přiklánějí k dědičné vadě, způsobené příbuzností rodičů, ale zdaleka ještě neznají jednoznačnou příčinu tohoto stavu. Zatím totiž nikde na světě nebylo něco podobného pozorováno. Lékaři jsou přesvědčeni, že na příčinu přijdou a chlapci budou moci jednou žít normální životy.

Další články

Zavří­t reklamu