válkaČeskoslovenskoobjevy

Dvojhlavý muž byl senzací amerického cirkusu

Dvojhlavý muž byl senzací amerického cirkusu
Zdroj: Wikimedia Commons

Pasqual Piñón se v dějinách cirkusového panoptika proslavil jako muž se dvěma hlavami. Pravda byla o něco méně divočejší.

Simona Knotkova 8. ledna 2021

Dvojhlavý Mexičan – pod takovou přezdívkou znali Pasquala Piñóna (1889-1929) návštěvníci amerického cirkusu Sells-Floto Circus. Muž se původně živil jako dělník na texaské železnici, kde si ho všiml promotér cirkusu. Díky jeho nezvyklému zjevu mu nabídl angažmá v takzvané freak show, přehlídce oblud, ve které účinkovali lidé s různými tělesnými anomáliemi. Pro účely vystoupení ho ale v cirkuse trochu upravili k obrazu svému.

Thumbnail # Podívaná hrůzy: Ve 40. letech chodily zástupy na bezhlavou dívku Olgu
Mohlo by Vás zajímat:

Podívaná hrůzy: Ve 40. letech chodily zástupy na bezhlavou dívku Olgu

Piñón samozřejmě neměl doslova dvě hlavy, takové zdání jenom dával obří nezhoubný nádor, který mu vyrůstal z čela. Aby iluze byla dokonalá, v cirkuse mu k výrůstku přidělali falešnou hlavu z vosku. Podle některých dokumentů se mělo jednat dokonce o obličej ze stříbra, který mu byl ke kůži připevněn operativně.

Piñón putoval s cirkusem napříč celými Spojenými státy a děsil i fascinoval malé i velké diváky svým neobvyklým vzezřením. Po několika letech se s pomocí manažera rozhodl, že si velký tumor (nebo cystu) nechá odstranit, a to byl i konec dvojhlavého muže. Po této etapě svého života se Piñón vrátil do Texasu, kde žil až do své smrti ve 40 letech.

Prohlédněte si ho v naší galerii.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu