válkaČeskoslovenskoobjevy

Dvě prastaré čínské sochy ukazují neznámou technologii

Dvě prastaré čínské sochy ukazují neznámou technologii
Zdroj: mysteriousuniverse.org

Dvě sochy ve skalním masivu Dazu v provincii Čchung-čching představují postavy, z nichž jedna drží v ruce neznámé zařízení. Archeologové zde pracují na katalogizaci tisíců rytin a soch, které zde již byly objeveny.

Tomáš Chalupa 27. března 2017

Čínská vláda odstartovala projekt, který má zmapovat a zachovat celý masiv Dazu s 50 tisíci soch a rytin, které jsou součástí světového kulturního dědictví UNESCO. Stáří soch se pohybuje mezi 800 – 1200 lety, znázorňují zejména buddhistické výjevy a postavy. Centrem celého rozsáhlého výjevu jsou sochy dvou božstev Janozřivosti, z nichž jedna drží v rukou neznámý předmět, možná odkazující na nějaký druh neznámé technologie.

Vědci zatím nemají přesné vysvětlení, co by předmět v rukou jednoho z bohů mohl být. Odborník na sochy z oblasti Dazu, Li Siao-čchiang, tvrdí, že je to něco na způsob naslouchadla nebo možná nějaký druh telefonu. S jeho pomocí bylo možno slyšet na tisíce kilometrů daleko. Podle jiných teorií jde o teleskop.

Informace o tom, že ve starověké a středověké Číně se používaly technologie, které doposud nejsou známy, se čas od času objevují. Předpokládá se, že pokud takové technologie skutečně existovaly, ztratily se v průběhu staletí a staly se legendami. Sochy v masivu Dazu by mohly odkazovat právě na tyto neznámé dávné technologie.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu