Darius s jedním z mazlíčků, kteří dostali jeho motýlka.

Darius s jedním z mazlíčků, kteří dostali jeho motýlka. | zdroj: boredpanda.com


Dvanáctiletý chlapec šije motýlky. Pomáhá s nimi zvířatům v útulcích

TÉMATA: dobročinnost | zvířata | domácí mazlíčci | děti

user-avatar

Simona Knotková

25. 06. 2019 | 08:00

Chlapec z New Jersey má teprve dvanáct let, ale dokázal už velké věci. Založil si oděvní firmu, se kterou pomáhá opuštěným zvířatům.

Darius Brown neměl jednoduchý start do života. Ve dvou letech u něj lékaři zjistili opožděný vývoj, který mu komplikoval řeč, schopnost dorozumívat se a pohybové dovednosti. Jemnou motoriku si později procvičoval u starší sestry, které pomáhal se stříháním látek na motýlky. Tam se také zrodil nápad na založení společnosti Beaux & Paws. Kromě tvoření s látkami měl Darius totiž ještě jednu vášeň – zvířata.

Nejvíce ho zasáhla situace v roce 2017 po hurikánech Harvey a Irma. Množství domácích mazlíčků se rázem ocitlo bez domova a začalo plnit útulky po celé zemi. Z důvodu nezájmu nových majitelů a mála místa nebylo bohužel výjimkou, že některá zvířata musela být utracena. Darius našel zajímavý způsob, jak těmto psům a kočkám pomoci. V Beaux & Paws šije pestrobarevné motýlky, které kromě lidí okrašlují opuštěná zvířata, a zvyšují tak jejich atraktivnost pro budoucí majitele. Tisíce z nich už věnoval útulkům ve Spojených státech a Velké Británii.

Za své aktivity chlapec dostal už několik cen a těší se pozornosti médií a celebrit. Všiml si ho dokonce bývalý prezident Barack Obama, který mu v dopise z loňského roku napsal: "Od založení Beaux and Paws až po povznášení životů lidí kolem tebe je jasné, že se snažíš pomáhat svým spoluobčanům. A věřím, že na vše, co se ti dosud podařilo, jsi ohromně pyšný. Pokud se budeš i nadále angažovat, budeš hledat způsoby jak ostatním pomoci a nikdy se nevzdáš, nemám strach, že by naše budoucnost neměla být zářívá."

Dariusova sestra, jednadvacetiletá Dazhai, založila před nedávnem stránku na GoFundMe. Dobrovolníky na ní prosí o finanční pomoc, díky níž by chlapec mohl pokračovat ve své aktivitě.

"Motivuje mě a inspiruje každý den," píše o svém bratrovi. "Je to neuvěřitelný mladý muž a já udělám vše pro to, abych mu na jeho cestě mohla pomáhat. Jsem mu stoprocentní podporou a doufám, že se ke mně přidáte i vy. Žádný dar není malý."

user-avatar

Simona Knotková

25. 06. 2019 | 08:00

Zavří­t reklamu