válkaČeskoslovenskoobjevy

Dvanáctiletý chlapec šije motýlky. Pomáhá s nimi zvířatům v útulcích

Dvanáctiletý chlapec šije motýlky. Pomáhá s nimi zvířatům v útulcích
Zdroj: boredpanda.com
+ 15 fotek+ 16 fotek

Chlapec z New Jersey má teprve dvanáct let, ale dokázal už velké věci. Založil si oděvní firmu, se kterou pomáhá opuštěným zvířatům.

Simona Knotkova 25. června 2019

Darius Brown neměl jednoduchý start do života. Ve dvou letech u něj lékaři zjistili opožděný vývoj, který mu komplikoval řeč, schopnost dorozumívat se a pohybové dovednosti. Jemnou motoriku si později procvičoval u starší sestry, které pomáhal se stříháním látek na motýlky. Tam se také zrodil nápad na založení společnosti Beaux & Paws. Kromě tvoření s látkami měl Darius totiž ještě jednu vášeň – zvířata.

Nejvíce ho zasáhla situace v roce 2017 po hurikánech Harvey a Irma. Množství domácích mazlíčků se rázem ocitlo bez domova a začalo plnit útulky po celé zemi. Z důvodu nezájmu nových majitelů a mála místa nebylo bohužel výjimkou, že některá zvířata musela být utracena. Darius našel zajímavý způsob, jak těmto psům a kočkám pomoci. V Beaux & Paws šije pestrobarevné motýlky, které kromě lidí okrašlují opuštěná zvířata, a zvyšují tak jejich atraktivnost pro budoucí majitele. Tisíce z nich už věnoval útulkům ve Spojených státech a Velké Británii.

Za své aktivity chlapec dostal už několik cen a těší se pozornosti médií a celebrit. Všiml si ho dokonce bývalý prezident Barack Obama, který mu v dopise z loňského roku napsal: „Od založení Beaux and Paws až po povznášení životů lidí kolem tebe je jasné, že se snažíš pomáhat svým spoluobčanům. A věřím, že na vše, co se ti dosud podařilo, jsi ohromně pyšný. Pokud se budeš i nadále angažovat, budeš hledat způsoby jak ostatním pomoci a nikdy se nevzdáš, nemám strach, že by naše budoucnost neměla být zářívá.“

Dariusova sestra, jednadvacetiletá Dazhai, založila před nedávnem stránku na GoFundMe. Dobrovolníky na ní prosí o finanční pomoc, díky níž by chlapec mohl pokračovat ve své aktivitě.

„Motivuje mě a inspiruje každý den,“ píše o svém bratrovi. „Je to neuvěřitelný mladý muž a já udělám vše pro to, abych mu na jeho cestě mohla pomáhat. Jsem mu stoprocentní podporou a doufám, že se ke mně přidáte i vy. Žádný dar není malý.“

Související články

Další články

Zavří­t reklamu