válkaČeskoslovenskoobjevy

Dvanáctiletý Australan se pohádal s matkou. S její kreditkou poté „utekl“ letadlem na Bali

Dvanáctiletý Australan se pohádal s matkou. S její kreditkou poté „utekl“ letadlem na Bali
Zdroj: odditycentral.com

Útěk z domova je oblíbeným řešením krizových rodinných situací u dětí a dospívajících. Dvanáctiletý chlapec z Austrálie tuto techniku dovedl ale ještě dál. S ukradenou kreditkou své matky si zabookoval letenku a hotel a na čtyři dny odletěl na Bali.

Simona Knotkova 25. dubna 2018

Plánujete cesty do cizích zemí tak dlouho, až nakonec nikam nejedete? Nebo byste třeba někam rádi jeli, ale nikdo s vámi nechce a vy máte ze sólo cestování strach? V obou případech vám může být příkladem dvanáctiletý chlapec ze Sydney, médii uváděný pod falešným jménem Drew. Celé rozhodnutí a přípravy mu nejenom zabraly pár hodin, ale ještě to zvládl úplně sám. Jen to vzhledem k jeho věku asi nebylo moc legální a bezpečné…

Všechno spustila hádka s matkou. Zatímco některé děti po takových sporech utíkají z domova, Drew vymyslel, že rovnou odletí na oblíbenou rodinnou destinaci na Bali. Mámě ukradl kreditní kartu, babičce pas, sedl si k chytrému telefonu a začal konat. Let si zabookoval u letecké společnosti, která nevyžadovala po dětech dospělý doprovod.

„Chtěli po mně jen pas a studentskou kartičku, abych prokázal, že mi je víc jak dvanáct a chodím na druhý stupeň,“ popsal později novinářům.

Když bylo vše rezervované, s batohem na zádech rodině oznámil, že jde do školy. Namísto do školního ústavu si to ale namířil na vlakovou stanici, kde si koupil jízdenku do Perthu. Tam na něj už čekalo letadlo do Densaparu. Chlapec měl vše dokonale promyšlené a na letištích používal samoobslužné automaty pro odbavení. Po příjezdu do tříhvězdičkového hotelu All Seasons personálu oznámil, že čeká na příjezd starší sestry. Poté už mohly naplno začít prázdniny.

Drew si užíval moře, poprvé ochutnal pivo nebo se bez řidičského průkazu projel na motocyklu. Za celou dobu si osamoceného chlapce všiml jenom imigrační úředník, který ho zastavil na ulici. Vysvětlení, že máma je zrovna pryč, mu ale stačilo.

„Bylo to super. Chtěl jsem zažít takové dobrodružství,“ netajil Drew své nadšení.

Matka se objímá se ztraceným synem

Matka se objímá se ztraceným synem

Podstatně méně nadšení už byli rodiče. Když se jejich syn nevrátil ze školy, strachy bez sebe kontaktovali policii. Chlapce naštěstí nebylo těžké najít – spontánní výlet dlouho neudržel v tajnosti a už brzy se chlubil s fotkami a videi na sociální síti.

„Byli jsme šokovaní, znechucení. Slovy ani nelze popsat emoce, které jsme cítili, když jsme zjistili, že nás syn je za mořem,“ sdělila matka Emma.

Nyní je Drew už zpátky v Sydney a dle jeho slov ho přece jenom trochu tíží svědomí za to, co udělal. Konečná suma jeho cesty se totiž vyšplhala na více jak 127 tisíc korun! Slušné číslo na jednoho dvanáctiletého kluka.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu