Příběh Amy Winehouse patří k těm nejsmutnějším v hudebním šoubyznysu.

Příběh Amy Winehouse patří k těm nejsmutnějším v hudebním šoubyznysu. | zdroj: i-d.vice.com


Dvacetiletá Amy Winehouse je na dosud nezveřejněných fotkách k nepoznání

TÉMATA: amy winehouse | zpěvačky | portréty

user-avatar

Simona Knotková

12. 10. 2016 | 16:00

V prosinci letošního roku vyjde fotografická publikace Before Frank. Charles Moriarty v ní zmapoval život Amy Winehouse před vydáním debutu "Frank".

Jaká byla Amy Winehouse, než se nechala semlít slávou a propadla závislosti na drogách a alkoholu? Odpověď na tuto otázku můžete najít v připravované publikaci londýnského fotografa. Moriarty strávil se zpěvačkou chvíle rané dospělosti a znal ji ještě jako veselou a zdravou ženu.

Během té doby vzniklo množství snímků, ale fotograf stále otálel s jejich uveřejněním. "Pořád jsem ještě neměl pocit, že by na to byla ta správná chvíle. Vše se změnilo po loňské premiéře filmu Amy režiséra Asifa Kapadia. Po jeho zhlédnutí jsem upadl do hlubokého smutku a chtěl jsem lidem ukázat něco veselejšího. Myslím, že se jedná o úžasný dokument, Before Frank ale ukazuje  Amy v jiném světle. Je to má vzpomínka, kterou teď s ostatními sdílím. Byli jsme tehdy ještě děti a užili jsme si spolu tolik legrace," vzpomíná.

Knihu se rozhodl vydat s pomocí crowfundingu. Chtěl mít nad ní totiž absolutní kontrolu a nechtěl se podřizovat přáním většího vydavatele. Výsledkem je publikace o 128 stranách s 50 původními, většinou dosud nezveřejněnými fotografiemi. Zájemci si ji mohou pořídit v ceně 1197 korun.

user-avatar

Simona Knotková

12. 10. 2016 | 16:00

Zavří­t reklamu