válkaČeskoslovenskoobjevy

Dva muži vymysleli ostrou omáčku, která chutná jako pavoučí jed a pekelně pálí

Dva muži vymysleli ostrou omáčku, která chutná jako pavoučí jed a pekelně pálí
Zdroj: dailymail.co.uk

Je známo, že kdo propadne kouzlu chilli omáček, ten nikdy neskončí a stále hledá pálivější substance. Většinou skončí u kapseicinových extraktů, případně odrůd, jako je Carolina Reaper. Ale dva nadšenci tvrdí, že vyrobili ještě pálivější omáčku. Chutná, jako by vás kousl pavouk.

Tomáš Chalupa 28. března 2019

Venom Chilli Sauce má stejné účinky jako pavoučí jed. Má způsobovat prudkou bolest a svalové křeče. I pro milovníky milionů Scovillových jednotek doslova pekelná výzva.

Omáčku vyrobili britští Steven Trim a Stefano Cuomo. „Bylo to před dvěma roky, kdy nás poprvé napadla myšlenka vyrobit něco takového. Tehdy jsme se tomu chechtali a přišlo nám šílené něco takového zkoušet. Nikdo by nebyl přece takový blázen, aby kupoval pavoučí jed a dobrovolně ho jedl,“ vzpomíná Trim.

Myšlenka žila svým vlastním životem a nikdy zcela neopustila mysl obou nadšenců. Ti se nakonec rozhodli, že nebudou zkoušet prodávat skutečné pavoučí sérum, ale chilli omáčku, která bude mít identické vlastnosti. Předlohou jim byl jed velkého pavouka zvaného Psalmopoeus cambridgei, česky sklípkan Cambridgeův, který může měřit až 14 centimetrů. Ale v lahvičce žádný jed tohoto pavouka není. Podle Trima by otestování a přetvoření séra na poživatelný produkt přišlo na 20 tisíc liber. Místo toho se rozhodli vytvořit jej umělou cestou.

V laboratořích společnosti Venomtech, která omáčku vyrábí, je sice na 300 pavouků, ale prý jen pro studijní účely. Jaké je přesné složení omáčky, dvojice neprozradila, ale oba nadšenci tvrdí, že pokud byste konzumovali pavoučí jed, bude chutnat stejně. Základem je samozřejmě kapseicin, látka obsažená v chilli papričkách, ale látek bude daleko víc.

Jak omáčka chutná, se můžete přesvědčit sami. Firma je prodává za 6 liber na svých webových stránkách. Bohužel zatím nebylo zveřejněno, kolik lidí si tuto šílenost koupilo a zda její konzumaci přežili.

Další články

Zavří­t reklamu