Slavní cestovatelé bratři Abernathyové kromě koní jezdili také autem a na motorce.

Slavní cestovatelé bratři Abernathyové kromě koní jezdili také autem a na motorce. | zdroj: thevintagenews.com


Dva malí kluci projeli v roce 1911 za 62 dní Spojené státy na koních

TÉMATA: děti | cestování | extrémy | usa

user-avatar

Tomáš Chalupa

22. 01. 2019 | 10:00

Bratři Abernathyové byli odmalička dobrodruzi. Podnikli spolu několik velkých výletů po Spojených státech. Ten nejslavnější trval celých 62 dní a projeli při něm na koních trasu z New Yorku až do San Francisca.

Louis Van Abernathy měl jedenáct let a jeho bratru Templeovi Reevesu Abernathymu bylo sedm, když vyrazili na cestu. První výlet spolu ale podnikli už od dva roky dříve, když jeli na koních ze Santa Fe do Oklahoma City. Jejich rodiče s tím neměli problém, otec byl kovboj a šerif, sám trávil většinu času v koňském sedle a chlapce vedl k naprosté samostatnosti.

Při dalším výletu se dokonce setkali s bývalým prezidentem Spojených států Theodorem Rooseveltem, který  se právě navrátil z cest po Africe. Chlapci se s ním chtěli přivítat a pogratulovat mu k vynikajícímu cestovatelskému úspěchu. V New Yorku je vítali jako celebrity, uspořádali pro ně dokonce vojenskou přehlídku. Jeli na svém koni hned za vozem, ve kterém seděl Roosevelt. V New Yorku prodali své koně a koupili si místo toho malé auto Brush Motor Car.

O rok později přišla skvělá nabídka. Bylo jim nabídnuto, že dostanou 10 tisíc dolarů, pokud se dostanou z New Yorku do San Francisca za 60 dní. Samozřejmě na koních. Nesměli také po celou cestu spát nebo jíst uvnitř jakékoliv budovy, museli pobývat stále venku. Chlapci to nakonec zvládli za 62 dní, čímž sice překročili limit, ale byl to pořád nejkratší čas, v jakém kdy někdo něco takového dokázal. 

O dva roky později si koupili motorku a cestovali z Oklahomy do New Yorku. To byla jejich poslední veřejně zdokumentovaná cesta, kterou podnikli ještě s bratrancem Antonem. Dále se o nich jen ví, že v dospělosti se starší z nich stal právníkem a mladší pracoval pro petrolejářskou firmu. V Santa Fe se dodnes koná na jejich počest každoroční slavnost a v rodném Fredericku samozřejmě stojí jejich socha.

user-avatar

Tomáš Chalupa

22. 01. 2019 | 10:00

Zavří­t reklamu