válkaČeskoslovenskoobjevy

Důchodci nemohli vycházet šest dní ven. Ve vlastním domě je uvěznili vzteklí rackové

Důchodci nemohli vycházet šest dní ven. Ve vlastním domě je uvěznili vzteklí rackové
Zdroj: mirror.co.uk
+ 3 fotky+ 4 fotky

Roy (77) a Brenda (71) Pickardovi mají za sebou nepříjemný zážitek. Stali se obětmi teroru racků, kteří si na jejich střeše udělali hnízdo.

Simona Knotkova 4. července 2019

Manželé z vesnice Knott End v anglickém hrabství Lancashire se stali na šest dní doslova rukojmími dvou racků, kteří si ke hnízdění vybrali střechu jejich domu. Pokaždé, když se Roy Pickard pokusil jít ven, rozzuření ptáci na něj začali útočit.

„Nemohl jsem vyjít ze předních dveří. Bylo to opravdu strašidelné. Moje žena není moc pohyblivá, takže všechno závisí jenom na mně. Do garáže se sice můžu dostat z kuchyně, když jdu třeba nakupovat, ale garážovou bránu pak musím nechat otevřenou, což není úplně ideální,“ vypráví muž.

Jeden z ptáků mu během pokusu vyjít z domu dokonce způsobil krvavé zranění vzadu na hlavě. „Ani nechci pomýšlet na to, jak by to zranění vypadalo, kdyby mě ten pták napadl zepředu,“ vyjádřil Roy své obavy. „Jediné štěstí, že jsem se mohl dostat do auta, musel jsem s tím jet do nemocnice.“

Na pomoc v tíživé situaci povolal organizace Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals a Royal Society for the Protection of Birds. Na místo se přijeli podívat také pracovníci BBC Radio Lancashire, kteří u vchodových dveří rozložili ochrannou stříšku. Žádná z organizací zastupující práva zvířat do situace ale zasáhnout nemohla, protože se jednalo o chráněný druh racka stříbřitého.

„Nikdo z nich mi nepomohl. Zdá se, že práva ptáků staví nad práva lidí. Je to směšné,“ nechal se slyšet důchodce.

Mluvčí místní rady do médií sdělil, že autority udělaly, co se dalo. „Chápeme situaci pana Pickarda. Rackové dovedou být velmi nepříjemní, zvláště když hnízdí. Místo jsme navštívili a panu Pickardovi poradili, jak se v podobné situaci chovat. Protože se jedná o chráněného racka stříbřitého, řešení jsou ale bohužel velmi omezená. Všem obyvatelům, kteří mají problémy s racky, doporučujeme, aby si během období, kdy se ptáci rozmnožují, chránili preventivně své pozemky.“

Související články

Další články

Zavří­t reklamu