Peter Lohr a jeho důkaz, že našel v jeskyni v údolí Jonastal atomové bomby.

Peter Lohr a jeho důkaz, že našel v jeskyni v údolí Jonastal atomové bomby. | zdroj: dailymail.co.uk


Důchodce tvrdí, že našel dvě nacistické atomové bomby

TÉMATA: nálezy | německo | tajné zbraně | atomové zbraně

user-avatar

Tomáš Chalupa

20. 05. 2016 | 10:30

Sedmdesátiletý Peter Lohr našel v jeskyni v Jonastalu v Durynsku dvě německé atomové bomby z druhé světové války. Zjistil to za pomoci radaru a 3D programů.

Údolí Jonastal bylo v centru hledáčku mnoha lidí, kteří pátrali po nacistických tajných projektech. Je prošpikováno tunely a chodbami, které zde vykopali vězni koncentračních táborů. Měly se zde vyvíjet tajné zbraně i skladovat nacisty nakradené poklady a cennosti. 

Problém je, že Lohr bomby na vlastní oči neviděl. Pouze na povrchu chodil se speciálním radarem a jeho obraz identifikoval jako metalické předměty tvaru, který má bomba. Tedy přesněji atomová bomba, jak je alespoň přesvědčen Lohr. Většina historiků ovšem tvrdí, že Hitler nikdy nedokázal atomovou bombu sestrojit. Existoval sice výzkum této zbraně, ale byl velmi daleko za reálnou šancí zkonstruovat bombu. Navíc v pozdější fázi války Hitler přestal mít důvěru v tento druh zbraně. Ale samozřejmě existuje mnoho teorií o tom, že zbraň nakonec sestrojil a je doposud někde ukryta. Pokud by tomu tak bylo, pak údolí Jonastal by bylo určitě jedním z prvních míst, kde by se mohla nacházet. 

user-avatar

Tomáš Chalupa

20. 05. 2016 | 10:30

Zavří­t reklamu