Děda gangster půjde na devět měsíců do vězení.

Děda gangster půjde na devět měsíců do vězení. | zdroj: unilad.co.uk


Důchodce se přidal ke gangu, prý nechtěl být sám

TÉMATA: senioři | krimi | velká británie | drogy

user-avatar

Tomáš Chalupa

4. 11. 2019 | 08:00

Zajímavý soudní případ skončil v těchto dnech v Chichesteru. Jednaosmdesátiletý Ian Hemmens tam byl odsouzen za to, že pomohl uniknout ze země Mahmudu Samimu. Ten uprchl do Bahrajnu a je stíhán jako uprchlý. U soudu zazněly poměrně zajímavé věci.

Hemmens sloužil jako řidič místního gangu, protože pracoval celý život jako řidič dodávky a kvůli svému věku absolutně nebudil žádné podezření. Když se soudce ptal, proč se Hemmens dal v takto pokročilém věku na dráhu zločinu, odpověď ho šokovala. „Byl jsem osamělý,“ uvedl Hemmens.

Být členem gangu mu dávalo příležitost navázat mezilidské vztahy a stát se členem nějaké skupiny lidí. Soudce však pro jeho obhajobu neměl příliš pochopení. „Pomohl jste uniknout z místa činu člověku, o kterém jste věděl, že se dopustil závažného trestného činu. Měl na sobě krev a věděl jste také, že byl zapojen do obchodu s drogami. Navíc to nebyla jediná cesta, kterou jste vykonal, podobných bylo více. Muselo vám být jasné, že si vás vybrali jako řidiče pro váš věk, který vás činil méně podezřelým,“ řekl Hemmensovi soudce.

Hemmens vyfasoval devět měsíců vězení, zatímco další obviněný Akeem Adebayo dostal devět let. Hemmens tak může mluvit o štěstí, z celé záležitosti vyvázl hodně lacino. Mahmud Sami byl nebezpečný drogový dealer, který pronásledoval svého konkurenta, a když ho dostihl, pokusil se jej ubít k smrti. V tu chvíli se na místě objevila dodávka řízená Hemmensem, do které Sami nastoupil a zmizel z místa činu. Pak nasedl do letadla do Bahrajnu a zmizel. Policie viní Hemmense, že zmařil jeho zatčení a pomohl mu uniknout z místa činu. U soudu navíc neprojevil žádnou lítost. Trest devíti měsíců je tak přes jeho vysoký věk poměrně nízký.    

user-avatar

Tomáš Chalupa

4. 11. 2019 | 08:00

Zavří­t reklamu