Eugene se nespokojil jen s tím, že se o psy postará. Chtěl, aby byli šťastní.

Eugene se nespokojil jen s tím, že se o psy postará. Chtěl, aby byli šťastní. | zdroj: Facebook.com


Důchodce postavil psí vlak a vozí opuštěné pejsky na výlety

TÉMATA: Eugene Bostick | psí vlak | toulaví psi | Texas

user-avatar

Crazy Eyes

1. 10. 2015 | 12:30

Eugene Bostick (80) odešel do důchodu už před patnácti lety. Neposadil se ale v trepkách na zápraží a nezačal krmit holuby. Naopak - podle mnohých až tehdy začal v mnoha ohledech s nejpůsobivější prací svého života. Nejen, že zachraňuje a krmí opuštěné psy, ještě pro ně postavil vláček, aby byli štastní.

Texasan Eugene přiznává, že nikdy neplánoval zasvětit podzim svého života péči o toulavé psy. Tak nějak se to ale sešlo... "Žijeme spolu s bratrem ve slepé ulici na okraji města, máme tu větší statek, stodolu, koně... Často se začalo stávat, že nedaleko od nás lidé odhodili svého psa, kterého se rozhodli zbavit. Zřejmě je tu hodlali nechat vyhladovět k smrti. No a tak jsem je začal krmit, vzal je k veterináři, nechal kastrovat a poskytl jim místo k životu," líčí Bostick.

Za uplynulých patnáct let už Eugene zachránil nespočet nechtěných psisek. Nespokojil se ale s tím, že jim poskytuje péči a bezpečí. Chtěl taky, aby byli opravdu šťastní. A ačkoliv měli na Eugenově farmě dostatek místa, kde se mohli vyběhat, napadlo jednou jejich zachránce, že by bylo hezké je čas od času vyvézt na výlet i někam dál.

"Jednoho dne jsem potkal chlápka, který řídil traktor s připojenými vozíky, ve kterých tahal kamení. Napadlo mě, že to je to, co bych mohl vyrobit pro své psy! Jsem docela dobrý svářeč, tak jsem vzal plastové barely, vyřezal do nich otvory, přidělal kolečka a všechno to pospojoval..." popisuje. A psí vlak byl na světě!

Jednou či dvakrát do týdne teď Eugene a devět psích tuláků, které má aktuálně v péči, vyráží vláčkem na výlety po okolí – občas se projíždějí jen po přilehlých ulicích nebo jedou do lesa za městem či k nedalekému potoku. A ti dříve nemilovaní chlupáči jsou díky tomu zase opravdu spokojení.

"Kdykoliv mě slyší, jak hákuji traktor, jsou tak nadšení! Rychle přiběhnou a sami si naskákají do svých vozíků. Jsou připraveni vyrazit," směje se Eugene a pak s vážnější tváří dodává: "Už mám nějaký věk. Je mi osmdesát, takže vím, že tohle nebude trvat dlouho. Budu v tom ale pokračovat, dokud budu moct! Mí psi si to totiž opravdu užívají!"

 

user-avatar

Crazy Eyes

1. 10. 2015 | 12:30

Zavří­t reklamu