válkaČeskoslovenskoobjevy

„Drogy mě ničily, ale zároveň mi zachránily život,“ přiznává vyléčená Demi Lovato

„Drogy mě ničily, ale zároveň mi zachránily život,“ přiznává vyléčená Demi Lovato
Zdroj: Flickr/marcen27
+ 1 fotka+ 2 fotky

Zpěvačka a herečka Demi Lovato se nedávno stala hostem podcastu Yeah No, I'm Not OK. Otevřeně se zde rozpovídala o drogové závislosti i myšlenkách na sebevraždu.

Simona Knotkova 11. března 2021

Se závislostí na drogách a alkoholu bojovala Demi Lovato už od svých pubertálních let. Pro zpěvačku to byl destruktivní způsob, jak se vypořádat se svou emočně nestabilní povahou. Později jí byla diagnostikována bipolární porucha a bulimie. Lovato podstoupila léčení a zdálo se, že je z nejhoršího venku. Vrchol měl ale teprve přijít. V roce 2018 se interpretka předávkovala neznámou drogou a skončila v nemocnici. Důsledkem incidentu byl infarkt a tři mrtvice, které jí nenávratně poškodily mozek.

Thumbnail # V šestnácti se stala rock’n’rollovou ikonou. Se slávou přišly drogy a zneužívání managementem
Mohlo by Vás zajímat:

V šestnácti se stala rock’n’rollovou ikonou. Se slávou přišly drogy a zneužívání managementem

Dnes Lovato paradoxně tvrdí, že drogy jí ale taky zachránily život. Návykové látky tlumily drtivou realitu všedních dnů a zpěvačce byly překážkou v tom, aby sáhla po nejkrajnějším řešení.

„Stejně jako mě užívání drog málem zabilo, tak mi i často zachraňovalo život, protože byly momenty, kdy jsem měla sebevražedné myšlenky. Nevěděla jsem, jak jinak zvládat tu situaci. Nechtěla jsem zemřít. A to je asi důvod, proč jsem drogy začala brát. Teď mám už jiné nástroje a jiné zdroje. Naučila jsem se jiné metody, jak zvládat své problémy, abych se už nemusela znovu uchylovat k tomuto chování,“ svěřila se herečce Diane Guerrero v podcastu  Yeah No, I’m Not OK.

Bývalá Disney hvězda je názoru, že o takových problémech by se mělo mluvit veřejně. Zvenčí to totiž může vypadat, že je svět slavných muzikantů a hollywoodských hvězd naprosto dokonalý. Tato iluze škodila na začátku kariéry i jí samotné.

„Pozorovala jsem v médiích ostatní lidi, porovnávala se s nimi – vedle nich jsem nikdy nebyla dostatečně dobrá nebo dostatečně štíhlá – a přemýšlela, jak je to možné, že tito lidé žijí životy, které vypadají tak dokonale, zatímco já prožívám tolik bolesti. Když jsem se pak dostala na výsluní, pochopila jsem, že to vůbec není tak dokonalé a nikdo nemá dokonalý život, jenom to tak vypadá. To je i důvod, proč o tom veřejně mluvím, abych strhla tu hollywoodskou fasádu,“ vypráví.

Ve svých 28 letech má pocit, že se jako osobnost už konečně našla. „Za ty toky jsem vystřídala tolik identit. Byla jsem sexy ženská popová hvězda, taková, jakou jsem si myslela, že mě lidé chtějí mít, stejně jako dítě z plakátů v léčebně. Teprve teď mi konečně dochází, že se nemusím ztotožňovat ani s jednou identitou, neznamená to, že bych měla méně odhodlání. Jsem prostě jen otevřená dalšímu růstu.“

Thumbnail # Herečku Jean Sebergovou dohnala FBI k sebevraždě
Mohlo by Vás zajímat:

Herečku Jean Sebergovou dohnala FBI k sebevraždě

23. března bude mít premiéru dokumentární série Demi Lovato: Dancing With The Devil, mapující stinnou stránku její umělecké dráhy. V traileru se zpěvačka poddává sebereflexi a přiznává, že ač byla tato cesta křivolaká, nic by na ní neudělala jinak.

Nic bych neměnila. Všechno se muselo stát, aby mi došly některé věci. Byla to bolestivá cesta a když se někdy ohlížím zpět na všechnu to bolest, kterou jsem musela snést, jsem z toho smutná, ale ničeho nelituju. Jsem pyšná na tu osobu, jakou jsem dnes,“ uzavírá.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu