válkaČeskoslovenskoobjevy

Drogový boss si postavil v Mexiku vlastní nemocnici

Drogový boss si postavil v Mexiku vlastní nemocnici
Zdroj: odditycentral.com

Nemesio Oseguera Cervantes, zvaný “El Mencho”, je možná nejhledanější muž Mexika. I když tato země má na seznamu celou řadu hledaných šéfů drogových kartelů, El Mencho na něm figuruje hodně vysoko a na jeho dopadení je vypsána odměna 10 milionů dolarů. Právě proto se nechce léčit ve státní nemocnici a raději si postavil vlastní.

Tomáš Chalupa 12. srpna 2020

Pod El Menchovým vedením je mocný kartel Neuva Generation, o kterém se v současnosti mluví jako o nejvlivnějším v celém Mexiku. El Mencho ale podle vládních zdrojů utrpěl nedávno selhání ledvin, což vyžaduje častý pobyt ve specializované nemocnici, kde mu může být prováděna dialýza. Ovšem El Mencho dobře ví, že by zřejmě z nemocnice putoval rovnou do vazby, takže se rozhodl, že postaví nemocnici vlastní, kde se bude v klidu léčit.

Jeho moderní a elegantní nemocnice vyrostla téměř přes noc v zapadlé oblasti El Alchihuatl, kde žije pár tisíc obyvatel. Největší město je Villa Purification, což rozhodně není žádné velké město, ale jen lokální osídlení. Moderní nemocnice v této části Mexika je něco jako bazén na poušti. Policie o této nemocnici ví, ale prozatím nic nepodnikla, už jen proto, že oficiálně jde o soukromou kliniku, která nemá s kartelem nic společného. Ovšem tomu samozřejmě nikdo nevěří, kartel používá celou řadu metod, jak svůj byznys zlegalizovat, a k tomu mu slouží mnoho různých firem a organizací.

El Mencho patří k nové generaci drogových bossů, kteří na rozdíl třeba od Pabla Escobara nestojí o veřejnou publicitu. Je téměř nemožné je vyfotografovat, jejich jméno se nikde neobjevuje, jsou cosi jako lidé ve stínu, kteří sice tahají za nitky, ale sami zůstávají skryti. Podobným typem byl El Chapo, neboli česky Prcek, který byl dopaden, podařilo se mu uprchnout, byl po roce znovu dopaden a dnes si odpykává mnoho doživotních trestů v americkém kriminálu. El Mencho by ho nerad následoval, takže i svou léčbu se snaží utajit a dělá vše pro to, aby na něj státní orgány nedosáhly.

Další články

Zavří­t reklamu