válkaČeskoslovenskoobjevy

Drogérie zavedla 7% daň pro muže za to, že jsou muži

Drogérie zavedla 7% daň pro muže za to, že jsou muži
Zdroj: boredpanda.com

Podle výzkumů amerického úřadu pro spotřebitelské záležitosti je zboží v drogériích určené pro ženy o 7 procent dražší než stejný sortiment určený mužům. Newyorská drogérie Thompson Chemists se rozhodla, že ceny narovná a současně poukáže na tento problém.

Tomáš Chalupa 3. listopadu 2016

Drogérie zavedla daň na veškeré zboží určené pouze mužům ve výši 7 procent. Dorovnala tak tím rozdíl, na který poukazoval výzkum. „Chtěli jsme ukázat, že ženy si zaslouží pauzu a muži to klidně mohou mít o 7 procent dražší. Když se podíváme na všechny ty politické věci kolem, Hillary Clintonová je žena, ten druhý chlápek je zase záletník,“ vysvětluje majitelka drogérie Jolie Alonyová.

Na obchodě tak má za výlohou dva plakáty. Na jednom se upozorňuje, že všichni muži budou zdaněni 7 procenty, na druhém se píše, že ženy jsou od daně osvobozeny. Reakce veřejnosti se různí. Zatímco jedni nápad podporují, pro druhé je to sexistické rozdělování společnosti a genderové šílenství. Názory se samozřejmě také liší podle toho, zda je říká muž či žena. A co vy, pánové, líbilo by se vám být takto speciálně zdaněni jen kvůli svému pohlaví?

Další články

Zavří­t reklamu