válkaČeskoslovenskoobjevy

Dřív obsluhovala v restauraci. Nyní je z ní slavná youtuberka s miliony na kontě

Dřív obsluhovala v restauraci. Nyní je z ní slavná youtuberka s miliony na kontě
Zdroj: mashable.com

YouTube je takových příběhů plné. Obyčejní lidé z davu, kteří začali na sociální platformě publikovat svá videa, a rázem se z nich stali miláčci publika. Takový je i případ Američanky Michelle Phan. Kromě osmi milionů odběratelů jí videa na YouTube zajistila i pořádně výdělečnou kariéru.

Simona Knotkova 18. února 2016

Michelle Phan se narodila v Bostonu jako dítě vietnamských imigrantů. Otec rodinu brzy opustil, a tak ji a její další dva sourozence vychovávala jenom matka. Dívka vyrůstala v chudých podmínkách a snila o tom, že jednoho dne bude žít naprosto opačný život.

„Vždy jsem měla tu touhu, hlad po tom, abych jednoho dne byla nezávislou bytostí odkázanou jen na sebe, žijící ve světě, který jsem si vybudovala. Nejvíce naplňující je žít život, ve kterém jste svobodní.

Ani její pozdější roky se této představě ale moc nepřibližovaly. Matka společně s příbuznými dala dohromady velký obnos peněz, aby Michelle mohla nastoupit na studium umění a designu. Po prvním semestru ale finance došly, a tak musela školy zase nechat. Nastoupila jako servírka do sushi restaurace, po večerech začala točit make-upové tutoriály a denně naspala jenom kolem čtyř hodin. Snaha se ale nakonec vyplatila.

Základna jejích fanoušků se na YouTube začala pomalu, ale jistě rozrůstat. Virálně jí velmi pomohlo, když její videa v roce 2010 nasdílel populární web Buzzfeed a ona se dostala až do bodu, kdy ji odebíralo přes milion uživatelů. Další události na sebe nenechaly dlouho čekat. K propagování svých produktů si ji najala luxusní francouzská společnost Lancôme, oslovena byla také firmou L’Oréal na vytvoření vlastní kosmetické řady.

Dnes je jí dvacet osm a patří mezi nejsledovanější youtubery a největší influencery v kosmetickém průmyslu. V roce 2015 ji do žebříčku třiceti vlivných lidí pod třicet let zařadil i časopis Forbes. Její příběh je o to více pozoruhodnější, když uvážíme, že Phan skutečně začínala od úplné nuly.

„Své mámě jsem pořád říkala: Až mi bude dvacet pět, nebudeš už muset pracovat. Udělala jsem všechno pro to, abych splnila, co jsem slíbila.“

Za takový přístup posíláme palec nahoru.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu